RU  UA  EN

Пʼятниця, 10 травня
  • НБУ:USD 39.35
  • НБУ:EUR 41.95
НБУ:USD  39.35
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

10 травня

9 травня

Всі новини

В Україні змінили умови вступу до ВНЗ у 2021 році: що потрібно знати

Основний етап вступної кампанії до ВНЗ у 2021 році відбудеться в липні.

Про це йдеться в указі Міністерства освіти і науки, який був опублікований 15 жовтня.

За словами глави відомства Сергія Шкарлета, рішення прийнято для того, щоб абітурієнти, і члени приймальних комісій отримали час на відпочинок перед початком нового навчального року.

"Ще невідомо, як буде розвиватися ситуація з поширенням коронавірусу, майже всі вступники зможуть подавати заяви на вступ в електронному вигляді. Для реєстрації електронного кабінету необхідно мати хоча б один сертифікат ЗНО та документ про повну загальну середню освіту, виготовлений в Україні з використанням фотополімерних технологій. Ми також плануємо зробити можливим подання документів на зарахування дистанційно: безпосередньо через електронний кабінет вступника з використанням електронного підпису", - сказав він.

Вступникам на спеціальності "Стоматологія", "Медицина" і "Педіатрія" потрібно набрати не менше 150 балів по ЗНО по другому і третьому конкурсних предметів. Вимога не поширюватиметься на тих, чий конкурсний бал буде вище 175. Обов'язковими предметами ЗНО для вступу на ці спеціальності буде українська мова та математика. Третім абітурієнт може вибрати біологію, хімію або фізику.

Вступникам на спеціальності гуманітарного та соціального спрямування потрібно здавати ЗНО з української мови та літератури, а абітурієнти, що обрали інші спеціальності, зможуть проходити тестування тільки з української мови.

Відзначається, що вертіфікати ЗНО з української мови та літератури 2018-2020 років можна буде використовувати для вступу на всі спеціальності.

Крім того, в 2021 році для більшості спеціальностей розширять перелік предметів ЗНО, які можуть використовуватися як третій конкурсний предмет.

Вступник зможе подати на небюджетні конкурсні пропозиції не більше 30 заяв.

Для вступників на магістратуру потрібно здавати єдиний вступний іспит з іноземної мови (ЄВІ). При цьому тепер заклад зможе збільшити вагу бала по професійному іспиту, залишивши на іспит з іноземної мови не менше 25%.

Вступники до магістратури зможуть використовувати результати ЄВІ 2020 і 2021 років, а результати єдиного професійного вступного випробування - тільки 2021 року.

До кінця поточного року всі вищі навчальні заклади повинні затвердити і оприлюднити правила прийому.

Нагадаємо, що в Україні в 2021 році зарплати педагогів збільшаться майже на 30%.