RU  UA

Україна дійшла до межі: що не так зі статистикою щодо "коронавірусних" ліжок в Україні

Ситуація з захворюваністю на коронавірусну інфекцію в Україні дуже тривожна, інфекціоністи кажуть, що "ми дійшли до межі".

Про це в ефірі програми Апостроф Live на Апостроф TV повідомила заступник міністра охорони здоров'я в 2014-2015 роках Наталія Лісневська.

У деяких країнах, наприклад в Італії, під час першої хвилі коронавірусу були змушені застосовувати так зване медичне сортування.

"Медичне сортування - це процес, коли лікар або інший фахівець змушений вибрати, кому надавати медичну допомогу, а кому ні ... Відразу в медичній карті видно, що якщо у пацієнта багато супутніх захворювань, то ймовірність одужати дуже низька ... Критеріїв медичного сортування може бути дуже багато. У нас в Україні вони не виписані. Слава Богу, Україна не потребувала медичного сортування як такого, хоча такий термін є", - зазначила Лісневська.

Разом з тим, ситуація з коронавірусом набуває загрозливих масштабів.

"Сьогодні вже всі лікарі, все інфекціоністи кажуть, що ми дійшли до межі. Тому що ліжок, до яких можна під'єднати кисень для важких хворих - мало. Те, що звітують, що 60% зайнятих ліжок - це із загальної кількості. А спеціалізовані ліжка на сьогодні вже майже всі зайняті. Це досить важко", - пояснила медик, додавши, що ліжка без персоналу і без обладнання не мають сенсу.

За словами Лісневської, пропозиція колишнього радника міністра охорони здоров'я Дмитра Раімова розгортати ліжка і залучати до боротьби з пандемією армію і Нацгвардію, має сенс. Це дасть можливість лікувати велику кількість пацієнтів із середньою тяжкістю перебігу хвороби, яким не потрібно дуже багато лікарів.

"Крім того, є санаторний фонд. І він не тільки в Міністерстві охорони здоров'я. Колосальний санаторний фонд є ще є в Міністерстві соціальної політики. Там дійсно є медичний персонал, і там є ліцензія на здійснення медичної практики станом на зараз. Це можна робити" , - резюмувала вона.

Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": Треба припинити ремонтувати дороги, гроші потрібні для медицини - Наталя Лісневська.