RU  UA

На сімейних лікарів поклали занадто багато: Зоряна Скалецька попередила про катастрофу в медицині

Сімейні лікарі, які у час епідемії опинилися на первинній ланці боротьби із захворюванням, страждають від надмірної завантаженості. Від постійного розширення обов'язків медикам загрожує вигорання, що може суттєво вплинути на якість надання медичної допомоги.

Про це в ефірі Апостроф Live на Апостроф TV заявила міністр охорони здоров'я України (2019-2020) Зоряна Скалецька.

"На сімейних лікарів поклали дуже багато. Оце складання списків вакцинації точно могли робити багато інших людей для того, щоб не забирати сімейних лікарів, які і так мають досить велику завантаженість. Це по дві тисячі пацієнтів на лікаря. Плюс ніхто не скасовував інші захворювання", - зазначила Скалецька.

Суттєве перенавантаження медичних працівників загрожує їхнім вигоранням. У свою чергу, це може призвести до пониження якості медицини.

"Те, що ми зробили сімейних лікарів ключовими спеціалістами, які потім перенаправляють пацієнтів до інших лікарів, – це правильна світова практика, але ж її треба правильно зробити. Якщо вони зараз є такими "перенаправлювачами", і при цьому ми даємо їм додаткову роботу, то це просто про те, щоб їх добити і перенавантажити. Вигорання медичного працівника – це критична ситуація для якості медичної допомоги. Точно не можна його перевантажувати", - наголосила колишня міністерка.

За словами Скалецької, аби розвантажити сімейних лікарів, необхідно задіяти соціальних працівників. Вони можуть складати списки на вакцинацію і мають на це час.

"У нас є, я нагадаю, соціальні працівники. Вони могли б бути тими, хто створює списки. Вони вміють комунікувати з людьми, мають час, не відволікаючись від інших пацієнтів, і роз’яснити, і занести інформаційний листок, і зробити список, і передзвонити, перевірити. Соціальні працівники – це ті, хто допомагає людям в певних складних життєвих ситуаціях. Це певна складна життєва ситуація – ти хочеш отримати вакцинацію, держава хоче тобі допомогти. Це певні агенти комунікації з людьми від імені держави, які отримують зарплату з державного бюджету. Чому їх не задіють?", - резюмувала Скалецька.