В Україні розпочався новий етап вакцинації. По всій країні відчинилися понад дві тисячі нових пунктів щеплень для людей категорії 65+.
Подробиці - у сюжеті Апостроф News о 10:00 на Апостроф TV.
Від самого ранку охочих вакцинуватися в одній зі столичних клінік зібралося чимало. Наталія Василець - одна з них. У свої 81 жінка пильно стежить за здоров'ям.
"Мене здебільшого чоловік підштовхнув. І він має рацію. Я уколів не боюся, сама собі колись колола", - сказала Наталія.
А от Ірина свою першу дозу вже отримала.
"Ну поки особливих відчуттів немає, звичайний укол", - зазначила жінка.
Декому щеплення навіть на радість.
"Швидко, приємно навіть", - поділився враженнями чоловік.
"Прекрасно. Так вкололи, я навіть не відчула. Швидко та безболісно", - розповіла жінка.
У цьому пункті вакцинують препаратом компанії AstraZeneca. Він минулого тижня прибув із Південної Кореї.
"Наша вакцина зберігається в спеціальному холодильнику. Якщо ми дістаємо звідси флакон, ми його переміщуємо в отаку спеціальну ємність", - пояснила медична працівниця.
Одного флакону вистачає, аби щепити десятьох охочих. Записатися на щеплення можна через сімейного лікаря або реєстратуру найближчого пункту вакцинації. З собою достатньо мати паспорт та ідентифікаційний код. Одразу після заповнення анкети на вас чекатиме лікар. Саме він і вирішить, чи можна щеплюватися.
"Протипоказань дуже мало. Вакцинуватися можна практично всім", - наголосив сімейний лікар Артем Підлісний.
"Розраховуємо десь на 180 пацієнтів сьогодні. 65+ - це наша вікова категорія. Більше жінок, але з інтересом ставляться і чоловіки. Молодь дуже хоче вакцинуватися, але поки що вони не дуже можуть потрапити на щеплення", - зазначила директор "Центру ПМСД №1" Солом'янського району міста Києва Алла Сваток.
Медики попереджають, що наступного дня після щеплення можливе незначне підвищення температури, а також біль у м'язах та кістках. Утім, допомогти має одна пігулка знеболювального. Якщо ж симптоми не зникнуть - обов'язково варто звернутися до лікаря.