Унікальну підвіску сарматських часів знайшли археологи під час підготовки до будівництва нової дороги. Знайдений біля села Підгора Полтавської області артефакт знаходився під землею 2 тисячі років.
Про це повідомляють в Укравтодорі.
Траса Н-31 Дніпро - Решетилівка, яку прокладають по програмі Володимира Зеленського "Велике будівництво", - нова, тому перед початком дорожніх робіт ділянки вивчають співробітники Науково-дослідного центру "Рятівна археологічна служба". Вони і знайшли містичний сарматський артефакт у формі скарабея.
"Підвіска виготовлена з темно-синього єгипетського фаянсу і була частиною бус зі скляними прожилками. Скарабей у релігії стародавнього Єгипту символізував бога сонця Хепрі. Амулети у вигляді скарабея не тільки носили за життя, їх клали в могилу для супроводу особи в загробному житті, що символізувало відродження життя. Найчастіше їх знаходять у дитячих і жіночих похованнях", - кажуть археологи.
Як свідчать старі карти, в XVIII-XIX століттях на місці будівництва нової траси проходив торговий шлях з заїжджими дворами, млинами і корчмами. Але знаходять тут і набагато більш древні артефакти, вік яких досягає бронзового століття.
Нагадаємо, в цьому році в рамках програми Володимира Зеленського "Велике будівництво" стартував новий проект "Велика реставрація", спрямований на відновлення культурної спадщини. Протягом трьох років в Україні відреставрують і відновлять 150 пам'ятників культури.