RU  UA

"Дельта" наступає: що потрібно знати про смертоносну мутацію коронавірусу

Кількість заражених новим штамом "Дельта" в Україні стрімко зростає - два тижні тому цей показник становив 17 хворих, а нині - 147. Мутація значно підступніша за інші штами, не шкодує ані молодих, ані дітей. Смертність від ускладнень "Дельти" значно перевищує показники звичайного коронавірусу.

Подробиці - у сюжеті Апостроф News о 17:00 на Апостроф TV.

У Міністерстві охорони здоров’я попереджають, що "Дельта" передається удвічі швидше, сильніше вражає організм людини, а хворі майже втричі частіше потребують госпіталізації. Крім того, штам можна легко підхопити повторно, і вакцина захищає від нього не так ефективно. Вона лише полегшує симптоми, зменшує ризики смерті і захищає від ускладнень.

Розпізнати "Дельту" з-поміж інших вірусів нелегко. Серед вже звичних ознак лихоманка, головний біль, запалене горло і нежить, а ще кашель і втрата нюху та смаку. Але, на відміну від інших штамів коронавірусу, "Дельта" спричиняє ще й шлунково-кишкові проблеми, тромбози і порушення слуху.

У ВООЗ уже заговорили про третє щеплення. Однак країнам поки не радять закуповувати вакцину. Усе для того, аби у світі не було дефіциту препарату, і усі країни мали змогу сформувати колективний імунітет.

Епіцентром зараження "Дельтою" нині є Росія. Там скасували майже усі карантинні обмеження. Натомість кількість хворих лише за один день сягає 20-25 тисяч. Щодня майже 800 людей помирають.

Лідерство з Російською Федерацією розділяє Індія. Аби захистити українців від поширення штаму, для туристів саме з цих країн відсьогодні ввели обов'язковий двотижневий карантин.