У популярному застосунку TikTok з'явився небезпечний для дітей та підлітків "Пуд-челендж". Суть флешмобу - з'їсти подушечку з гелем для прання та викласти це відео у цей мобільний застосунок. Діти отримують через це хімічні опіки стравоходу - одну з найтяжчих патологій дитячого віку.
Про це повідомила Всеукраїнська спілка парамедиків у Facebook.
"Опіки ротової порожнини, стравоходу, шлунково-кишково тракту. Таке враження, ніби печія. Коли люди починають запивати водою, пече стравохід. Інколи виникає блювання. Найгірше в цьому те, що оппечений стравохід набрякає, а коли заживає, то стає набагато вужчим. Коли він стає набагато вужчим, то людина потім не може нормально їсти", - розповів голова спілки Ярослав Вус.
За статистикою, щомісяця до лікарні шпиталізують 15-20 дітей з опіками, тому що випили агресивну речовину. Біль нестерпний, чого діти не можуть приховати. У разі такого випадку, потрібно одразу їхати до найближчої лікарні, а не намагатися промити шлунок самотужки.
В гонитві за "лайками", популярністю діти готові на багато небезпечних речей. Сімейна психологиня Анастасія Тарасова радить побудувати довірливі стосунки, щоб не допустити участі в таких челенджах. Не потрібно забороняти своєї дитині сидіти в TikTok, але пояснити їй про наслідки шкідливих флешмобів. Також варто приділяти дитині більше часу та уваги.
"За період 2017-2020роки в НДСЛ «Охматдит» було проліковано 2698 дітей з діагнозом “хімічний опік стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки”. У 471 дитини були тяжкі опіки стравоходу (опік ІІ та ІІІ ступенів), які могли призвести до важкого запалення та в подальшому значного звуження стравоходу і потребували тривалого та дороговартісного лікування. Для відновлення прохідності стравоходу цим дітям необхідні постійні повторні госпіталізації в лікарню для проведення лікувальних маніпуляцій під наркозом", - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, у Харкові тіктокери влаштували танці на САУ на військовому заводі.