RU  UA

1000 км Росії під ударом: експерт розповів про нові можливості України

Після "бавовни" на авіабазах росії доведеться переформувати свою систему ППО, що дуже добре для України, адже для цього рф потрібно задіяти ресурси, які вона використовує у війні проти нашої країни.

Таку думку в ефірі Апостроф TV висловив експерт з озброєння, головний редактор Defense Express Олег Катков.

"Чому ці вибухи стратегічно важливі? Справа в тому, що станом на 2021 рік для рф можливості України вести дистанційну війну оцінювалися у 120 км – це дальність польоту ракети "Точка-У". От це для рф була та позначка, стосовно якої вона виходила, щодо можливості ЗСУ наносити далекобійні удари. І якщо ми припустимо, що удар по авіабазах був здійснений саме "Стрижом", дальність польоту якого до 1000 км, означає, що вся європейська частина росії знаходиться у зоні ураження", – каже військовий експерт.

За його словами, це повністю змінює правила гри для росії, тому що їй доведеться повністю переформувати свої сили протиповітряної оборони.

"У НАТО є крилаті ракети з великою дальність, але їхні удари наносилися би з заходу або з півночі, але не з півдня, не з України. І це означає необхідність для рф переформувати всю свою ППО, перетворити винищувачі, які зараз завдають ударів по Україні, на винищувачі протиповітряної оборони, відтягти ЗРК для того, щоб вони прикривали Енгельс, Рязань, Казань та інші важливі міста. Тобто в рф була велика кількість тилових районів, які не були прикриті з південного напрямку. І це вкрай позитивний процес, тому що будь-які ресурси, а особливо винищувачі та ЗРК, вони величезні, але обмежені, коли ми згадуємо про ту площу, яку вони мають захищати", – пояснив Катков.

Він також спростував деякі здогадки стосовно того, що по авіабазі в Енгельсі міг вдарити нещодавно анонсований "Укроборонпромом" безпілотник дальнього радіусу дії.

"Стосовно розмов, що це міг бути безпілотник, анонсований "Укроборонпромом", скоріше за все, це не він. Тому що, з великою долею вірогідності, він буде гвинтовим, враховуючи його публічні характеристики. А також у порівнянні його дальності польоту, корисного навантаження та форми перетворення з розвідувального на ударний дрон. Те, що прилітало по Енгельсу, рухалося на реактивній тязі і з великою швидкістю. Тому, скоріше за все, мова йде про іншу конверсію, можливо, дійсно це "Стриж". І це найкраще, що могло бути зроблено з цим застарілим безпілотником, який, на мою думку, має всі можливості стати крилатою ракетою. Тому що його дальність складає до тисячі кілометрів, швидкість до 1100 км/год і мінімальна висота польоту 10 метрів, тобто це ідеальний кандидат на перетворення в крилату ракету", – розповів Катков.

Як повідомляв "Апостроф", 5 грудня на аеродромі ЗСУ країни-терористки рф в Енгельсі пролунали вибухи, точні причини яких досі невідомі, але версії вже є, унаслідок чого там було пошкоджено щонайменще один стратегічний безпілотник Ту-95.