З огляду на активізацію бойових дій на Харківщині гостро постало питання фортифікацій біля кордону з РФ – зведення оборонних ліній має чіткі норми, проте працювати над ними біля кордону з Росією було вкрай важко.
Про інформаційну політику, спекуляцію питанням фортифікацій на Харківщині та правильність їх зведення в етері Апостроф TV розповів майор запасу НГУ Олексій Гетьман.
Читайте також: Росіяни почали займати позиції на вулицях Вовчанська: що відбувається в місті
Він зауважив на тому, що незрозумілим залишається той аспект, як була побудована інформаційна політика стосовно дій ворога на кордоні з Харківщиною.
"Незрозуміло, як була побудована інформаційна політика щодо перспектив дії окупантів на кордоні з Харківською та Сумською областями. Журналісти, блогери та коментатори розповідали, що в окупантів там недостатньо сил, щоб рухатися вглиб територій, – говорить Гетьман із заувагою, що ворожі ДРГ постійно заходили на територію Сумщини та Харківщини. – … постійно були повідомлення про те, що на територію Сумщини та Харківщини постійно заходили російські ДРГ. Вони це просто так робили? Чи окупанти розтягнули вздовж двох областей сукупно близько 70 тис. осіб, щоб вони просто лісом прогулялися? Ні, звісно".
Він також згадує про ситуацію з питанням зведення фортифікацій:
"Замість того, щоб обговорювати такі речі, зараз розкручують тему, чому на кордоні не було фортифікацій. Так у будь-якому тлумачному підручнику з військової справи написано, що фортифікації зводяться з урахуванням рельєфу й особливостей місцевості".
Також Гетьман зауважує, що можливості зводити оборонні споруди прямо на кордоні не було через загрозу обстрілів з боку ворога:
"Там не було можливості зводити прямо на кордоні через те, що в окупантів була можливість атакувати людей і робочу техніку, трактори просто зі стрілецької зброї і РПГ. Спробуйте загнати інженерну техніку і щось побудувати там, де за 100-500 метрів від вас уже противник".
Крім того, за словами майора запасу НГУ, варто зважати також на територію в 5 км від кордону, де і мали бути фортифікації – зауважує, що питання правильно зведених фортифікацій на висотах і в кілька ліній можна буде вирішити, переглянувши звіти місцевих адміністрацій:
"Потрібно дивитися не те, що там на самому кордоні було, а близько 5 км від нього, де й мають бути фортифікації, але й знову-таки нерозумно відродити фортифікації в низинах. Потрібно такі споруди відродити на висотах і в кілька ліній. От чи є там ці фортифікації, буде видно зі звітів місцевих адміністрацій. Головне, щоб це не були формальні звіти".
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що наступ росіян на Харківщині сповільнився.
- Вас також може зацікавити:
Росіяни на Харківщині залучили лише 10% сил: що готує ворог і де чекати наступу
Це не успіх, а фіаско: що не так у росіян з просуванням військ на Харківщині
Росіяни намагаються оточити Вовчанськ: в ISW оцінили ситуацію на Харківщині