Військові фортифікації, які місцева влада не хоче брати на баланс, обслуговуватиме Державна спеціалізована служба транспорту, яка підпорядковується Міністерству оборони України.
Про це "Апострофу" заявив голова тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради з питань використання коштів державного бюджету України, спрямованих на облаштування фортифікаційних споруд та інженерних загороджень на лінії зіткнення, Олександр Бакумов.
"Питання, по-перше, в самих спорудах. Оскільки деякі побудовані багато місяців тому, їх постійно треба утримувати в належному стані. Це дуже важливо. Якщо належний стан не утримується, вони руйнуються. Сьогодні виникає по певних об’єктах питання, ті суб’єкти, хто будував, намагаються десь, коли вже час пройшов, поновлювати їх стан, щоб не було проблем в момент передачі цих взводно-опорних пунктів. Коли це приймається на баланс, потрібні видатки на їх утримання - охорону, щоб забезпечувались у постійному доглядному стані. Ніхто не хоче приймати на баланс з місцевих органів", — зауважив він.
Тож, згідно з рішенням ТСК, на баланс їх прийме Державна спеціальна служба транспорту.
"Вона утворить додаткові батальйони і бригади з числа військовослужбовців, які заступлять до охорони і як військове формування воно буде забезпечувати фортифікаційні споруди в разі їх необхідності застосування в бойовій належності", — пояснив нардеп.
Як відомо, у травні 2024 року Верховна Рада створила тимчасову спеціальну комісію з питань використання коштів бюджету на облаштування фортифікацій та виготовлення і закупівлю дронів.
Це відбулося після скандалів щодо можливих розкрадань під час облаштувань фортифікаційних споруд на Харківщині.
У вересні 2024 року розгорівся скандал довкола поганої якості фортифікаційних споруд на Чернігівщині, які будували за кошти місцевого бюджету.
Загалом правоохоронні органи України відкрили 30 кримінальних справ щодо ймовірних розкрадань на фортифікаціях на суму в 483 мільйони доларів.