У Лондоні відбулися благодійні кінопокази української стрічки «БожеВільні» - історичної драми 2024 року режисера Дениса Тарасова. Фільм розповідає про 70-ті роки ХХ сторіччя, коли тоталітарна радянська система впровадила «каральну психіатрію» як інструмент боротьби з інакодумцями.
Захід було організовано у співпраці з Кінострічка UК — благодійного культурного проєкту, який об’єднує українських митців і продюсерів.
На благодійних заходах у Лондоні та Манчестері вдалося зібрати 320 000 гривень, які передадуть на потреби проєкту«Очі ППО», ініційованого ГО «Спілка підприємців теле- та кіноіндустрії», яку очолює Артем Колюбаєв.
«Ми дуже вдячні кожному, хто долучився до збору. Кожна гривня наближає нас до перемоги і рятує життя. Проєкт “Очі ППО” покликаний підвищити ефективність захисту українських міст і мирного населення. І я особливо вдячний команді нашого фільму “БожеВільні”, всім організаторам і глядачам за цю неймовірну підтримку. Для мене, як одного з продюсерів стрічки, це не лише велика честь, а й надзвичайно цінна підтримка, яка надихає і додає сил», — зазначив Артем Колюбаєв, голова ГО «Спілка підприємців теле- та кіноіндустрії» і продюсер фільму «БожеВільні».
Під час кінопоказів також проводилися благодійні аукціони. Серед лотів було унікальне видання книги Тараса Шевченка з автографом колишнього Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. До участі долучилися як українці, які тимчасово перебувають за кордоном, так і місцеві.
«Для мене це не пафосні слова. Кожного разу, представляючи фільм за кордоном, я розумію, що говорю з глядачами від імені всіх українців, які борються за свою свободу. І коли нам вдається збирати кошти на підтримку армії через мистецтво — це особливе відчуття відповідальності та гордості», — наголосив Денис Тарасов, режисер стрічки «БожеВільні».
Як зазначив Юрій Андрусенко, начальник групи комунікацій 1020-го зенітного ракетно-артилерійського полку:
«Ці електронно-оптичні комплекси надзвичайно потрібні нашим підрозділам. Вони дають змогу виявляти повітряні цілі ворога на відстані до восьми кілометрів, що значно підвищує шанси вразити об’єкт ще до того, як уламки впадуть на мирні квартали. Це допоможе захистити інфраструктуру і врятувати життя цивільних».
Проєкт «Очі ППО» було започатковано у відповідь на зростаючу загрозу масованих повітряних атак на Україну. Щодня українські сили ППОзнищуютьсотні дронів і ракет, а за оцінками військових, інтенсивність атак до літа може зрости до 300 ворожих цілей на добу — стільки ж росія використовувала за цілий місяць на початку вторгнення у 2022 році.
«Очі ППО» — це збір на закупівлю спеціальних електронно-оптичних тепловізійних комплексів українського виробництва, розроблених у тісній співпраці з військовими. Ці комплекси здатні значно розширити можливості зенітних підрозділів: виявляти повітряні цілі на великій відстані, підвищувати точність ураження та зменшувати ризик обстрілів цивільних об’єктів. Саме завдяки таким технологіям наші міста та мирні мешканці отримають додатковий рівень захисту від щоденних атак.