В Україні з початку року у 97% випадків корупційних справ фігуранти отримали штрафи, тоді як вироки з реальним позбавленням волі отримали лише 44 особи (3%).
Про це йдеться в новому аналітичному дослідженні "Опендатабот".
Згідно з цією інформацією, близько 2 тисячі судових рішень щодо корупціонерах було винесено за даними Єдиного держреєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Показник на 37% вищий проти попереднього року, однак нижчий від рівня до початку повномасштабної війни.
"У переважній більшості випадків — 97% — корупціонерам призначають просто штраф. Реальні терміни ув’язнення отримали лише 44 особи", — йдеться у повідомленні.
Найактивніше виносили покарання за корупційні правопорушення суди у Вінницькій області — 182 рішення (9% від загалу). На другому місці Одеська область — 168 рішень, на третьому місці йде лідерка минулих років — Львівська область із 147 рішеннями.
Далі йдуть Дніпропетровська зі 116 вироками та Київська область зі 115 рішеннями.
Найпоширенішою статтею виявилось порушення фінконтролю, коли чиновники або не подавали декларації, або подавали їх із помилками.
Суми штрафів коливаються від 850 грн до 680 тисяч грн, а терміни позбавлення волі за корупцію: від одного до десяти років.
"Апостроф" раніше писав, що днями СБУ передала до суду справу військкома з Бучі, якого підозрюють у незаконному збагаченні на понад 21 млн грн.