Війна в Україні стала центром військових інновацій, повідомляє The Economist. Однією з них є використання «відеоігрових стимулів» для підвищення ефективності Збройних сил у боротьбі з російським вторгненням.
«Система гарантує, що успішні оператори дронів отримують нові дрони раніше, ніж їхні менш ефективні колеги. Наразі цей процес модернізується за допомогою того, що Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації України, назвав Amazon для військових — схеми, яка дозволяє підрозділам купувати бойове спорядження за бали, зароблені за знищення російських транспортних засобів та інших цілей», — пояснили в матеріалі.
Зазначається, що термін «гейміфікація», який з’явився на початку 2000-х років, використовують у багатьох сферах, а саме: від охорони здоров’я та програм лояльності клієнтів до освіти та продуктивності на робочому місці.
«Учасники набирають бали; зазвичай використовуються таблиці лідерів, індикатори прогресу, рівні та значки. У деяких випадках бали можуть бути перетворені на винагороди, що виходять за межі задоволення від „перемоги“, визначеної грою», — підкреслили у виданні.
Гейміфікація з’явилася у війні дронів у серпні 2024 року, коли урядова ініціатива з придбання безпілотників Армія дронів запустила систему«бонусів».
«Дрон-війна добре підходить для гейміфікації, оскільки всі вбивства фіксуються тими самими камерами дронів, що використовуються для польотів літальних апаратів, і вже існує система для їхньої реєстрації. Після того як убивство дроном зареєстровано, ідентифіковано та підтверджено, воно приносить певну кількість балів залежно від військової цінності знищеного об'єкта», — зазначили в The Economist.
Це означає, що оператор дрона, який знищує танк Т-90М за допомогою одноразового безпілотника, отримає достатньо балів, щоб його підрозділ отримав ще 15 дронів. Така система стимулює операторів шукати дорогі цілі.
Водночас, як пише видання, незважаючи на те, що Україна випустила 1,5 млн дронів минулого року, їх ніколи не вистачає.
Зокрема 414-та окрема бригада безпілотних систем, більш відома як Птахи Мадяра, ефективно впровадила цю систему. За офіційними даними, зараз бригада відповідає за 8% російської бронетехніки, яку знищила Україна.
«У квітні підрозділ піднявся на перше місце в рейтингу з 16 298 балами, піднявшись із другого місця, і відтоді залишається там», — додали в матеріалі.
Як зазначив Михайло Федоров, гейміфікація також формує характер бойових дій. За його словами, Армія дронів нещодавно збільшила кількість балів за ліквідацію ворожого піхотинця з двох до шести. Завдяки чому, такі підрозділи, як Птахи Мадяра, одразу почали вбивати більше піхотинців.
За словами Федорова, це призвело до подвоєння кількості втрат російської піхоти.
Також "Апостроф" писав, що внаслідок масованого комбінованого удару по Києву в столиці фіксували різке погіршення якості повітря.