У можливій угоді Ірану та Росії щодо закупівлі безпілотників Shahed 129, про яку президент РФ Володимир Путін міг домовитися під час відвідин Тегерана у липні, є кілька вузьких місць, які ставлять під запитання виконання договору.

Про це у колонці для "Апострофу" пише директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець.

За словами військового експерта, орієнтовна кількість БПЛА Shahed 129 в Ірані більш, аніж обмежена. За версією аналітичного видання Janes йдеться про наявність до 50 одиниць усіх версій. На малу кількість таких дронів вказує і офіційно оприлюднені Тегераном дані, що в Сирію було направлено два дрони і ще чотири використовувалися для патрулювання східних кордонів Ірану.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

По-друге, Shahed 129 - не масовий дрон, навіть якщо припустити, що західні аналітики помилилися в оцінці можливостей іранської промисловості у кілька разів. Також цей дрон раніше не експортувався Іраном. Тегеран раніше постачав дрони Mohajer 2 до Венесуели. Іранські дрони Mohajer 6 були помічені в Ефіопії, а Таджикистан взагалі відкрив ліцензійне виробництво Ababil 2.

Shahed 129 не експортувався до цього, хоча демонструвався російській делегації, що прибула на іранський аеродром Кашан 5 липня.

Крім того, перекидання БПЛА морем є вкрай дивним рішенням через вартість цієї системи. Для таких завдань використовують військово-транспортну авіацію. Єдиним варіантом може бути велика кількість таких дронів, що дуже малоймовірно.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Навіть якщо РФ справді закупила іранські дрони, то навчання операторів займе кілька місяців. Тобто рашисти у разі покупки не зможуть їх одразу застосувати. Гіпотетичний виняток – за пультами управління сидітимуть самі іранці, – припустив Сергій Згурець.

Більше читайте на сайті "Апостроф": Союз ізгоїв: чи допоможуть Кремлю іранські безпілотники