RU  UA  EN

Пʼятниця, 21 лютого
  • НБУ:USD 41.30
  • НБУ:EUR 42.90
НБУ:USD  41.30
Світ

Новини

21 лютого

20 лютого

Всі новини

"Це буде відчутним, але не критичним болем": боєць ЗСУ оцінив можливість втрати США як джерела зброї для України

Фото: Getty Images

Для України буде помітним, але не критичним, ефект від нинішніх демаршів Вашингтона, якщо ЄС виділятиме на допомогу українській армії достатньо грошей.

Про це написав у Facebook аеророзвідник ЗСУ, інструктор бойового загону 190 навчального центру Ігор Луценко.

На його думку, європейські збройні рішення у своїй масі більш близькі до вимог російсько-української війни.

"Якщо ми беремо основу нашої війни – дрони, то ми їх здебільшого робимо самі. Компоненти з США використовуються фрагментарно і здебільшого мають аналоги у інших країнах. Навіть якщо розглядати преміум-сегмент дорогих розвідницьких дронів, то тут європейські виробники домінують над американськими у поставках і дуже гнучко пристосовуються до нинішньої війни.

Звісно, американська апаратура зв’язку виробництва Silvus важається накращою у світі у своїх сегментах, але вона застосовується, як дороге рішення, достатньо обмежено. І не позбавлена конкурентів. Найважливіше, що є у США для дронів – це Старлінк. Але з боку Штатів не чути про плановані дії ворожого характеру щодо України, тому про примусове відключення українцям Старлінку мова наразі не йде (поки що!). Хоча таку можливість слід враховувати вже зараз й інтенсивно вести роботу по знаходженню альтернатив", - зазначив Луценко.

На його думку, якщо США не перейде від політики відсторонення від конфлікту на відкритий тиск на Україну в інтересах РФ, то вітчизняна дронова галузь зможе працювати далі, а сили безпілотних систем - отримувати те, що їм треба.

"Що стосується "класичної" зброї, то, на мою думку, Європа знаходиться попереду США у рівні бронетехніки та ствольної артилерії. БМП Бредлі – прекрасна машина, але шведська CV-90 нічим не гірше, а в багатьох аспектах і краще. Те ж саме буде, якщо порівнювати Абрамс і Леопард. Таких БТР, як є у європейців, у США взагалі немає. Немає таких самохідних мінометних систем з автоматичним наведенням. Більшість самохідних гармат натівського калібру 155 мм – теж не американські", - підкреслив військовий.

Луценко не виключає, що у найближчі роки протидронові засоби зможуть масово повернути на поле бою танки, БМП та БТР. А лідерами-виробниками такого обладнання є європейські та ізраїльські компанії, чия продукція уже стала золотим стандартом на фронті.

"Відкритим залишається питання, чи зможе Україна надалі отримувати (за гроші) чудові ракетні системи Himars чи їх аналоги з ЄС. А також, чи зможуть європейці і надалі передавати нам американське озброєння на кшталт систем Patriot тощо. Втрата США як джерела зброї для нас буде відчутним, але не критичним болем. Ми можемо воювати без США і навіть перемагати, за умови, що Європа буде поводитися жваво", - зазначив військовий.

Як повідомляв "Апостроф", обсяг допомоги, яку США надали Україні, становить близько 120 мільярдів доларів.