RU  UA

Путіну складно без свого Медведчука в Мінську: навіщо Кремль втрутився в білоруську кризу

Росія активно включилася у політичну кризу в Білорусі, оскільки хоче примусити сусідню державу до поглиблення інтеграції. У Кремля немає свого Медведчука в Мінську, що ускладнює роботу для Путіна.

Про це в ефірі Апостроф Live на Апостроф TV розповів політичний аналітик Ігор Тишкевич.

"Зустрічі Путіна з Лукашенком будуть регулярними. Питання в тому, що ці дати визначаються оперативно. Російська Федерація спробує змусити Білорусь до поглиблення інтеграції, але не через підписання нових угод, а через реалізацію старого, що саботується білоруською стороною", - наголосив Тишкевич.

В інформаційному просторі точаться багато розмов про Союзну державу. Однак цей проект не можуть реалізувати від самого початку. У дорожній карті було кілька етапів інтеграції, але за майже 20 років нічого не зробили.

"У цих країнах говорять про Союзну державу. У мене до вас питання: який бюджет Союзної держави на 2021 рік у доларах? 71 млн доларів і все. Це вся Союзна держава. За цим договором і дорожньою картою, яка була підписана, загальна податкова система мала бути в 2003 році, загальна митна система – в 2004, загальна валютна система – в 2006, а спільна Конституція – в 2006 році. Який рік зараз?! Не треба довго думати над тим, які ключові питання буде ставити на зустрічі Російська Федерація", - додав політичний аналітик.

Окрім вищезгаданого проекту, в Кремля є й інші інтереси в Білорусі. Путін зацікавлений у масштабній політичній трансформації сусідньої країни.

"Друга частина – це політична трансформація Білорусі. Росія не дарма достатньо активно включилася в білоруську політичну кризу. Тому що до протестів на вулиці і до силового варіанту їх розгону, здебільшого, борцями за демократію були російські ЗМІ. Російські журналісти навіть жартували над "РИА-новости", мовляв, ви, хлопці, стали прес-службою пана Цепкала. Це також про щось говорить", - наголосив він.

Росії треба встигнути створити власні політичні сили в Білорусі до конституційної та політичної реформ. Зараз Кремлю бракує там свого Медведчука.

"Звісно, для Росії дуже важливо, щоб політична трансформація та конституційна реформа пройшла в тому числі з підсиленням політичних партій, щоб ці партії формували коаліції і парламентську більшість і при тому, щоб Росія встигла створити політичні рухи на території Білорусі. У Кремля немає власного Медведчука в Білорусі. На жаль для Путіна. І на щастя для Білорусі. Відповідно, Росія робитиме все можливе, щоб така ситуація з’явилася", - резюмував Тишкевич.