RU  UA

Субота, 18 травня
  • НБУ:USD 39.35
  • НБУ:EUR 42.45
НБУ:USD  39.35
Здоров'я

Новини

18 травня

17 травня

16 травня

15 травня

14 травня

13 травня

11 травня

9 травня

8 травня

7 травня

6 травня

4 травня

Всі новини

Ця хвиля агресивніша: епідеміолог пояснила швидке зростання захворюваності в Україні

В Україні почалося сезонне зростання захворюваності на респіраторні інфекції, до яких належить і COVID-19. Утім цього разу коронавірус почав набирати агресивності дещо раніше - наприкінці серпня.

Про це в ефірі Апостроф Live на Апостроф TV заявила лікар-епідеміолог, заслужений лікар України Людмила Мухарська.

"Ми говоримо про те, що вже почалося чергове зростання захворюваності очікуване. Але ми знаємо, що взагалі восени починають зростати респіраторні вірусні інфекції. До цієї групи належить і COVID-19, тому що він передається такими ж шляхами, як вірус грипу, наприклад, чи інші грипоподібні віруси. Вони починають зростати десь у вересні-жовтні. Але ми бачимо, що вірус SARS-CoV-2, який викликає COVID-19, почав набирати агресивності ще наприкінці серпня, тобто трошки раніше, ніж ми зазвичай звикли бачити зростання вірусних інфекцій", - пояснила Мухарська.

Нинішня хвиля коронавірусу має швидші темпи, ніж попередня.

"В принципі, це очікуване зростання, і всі про це говорили. Але якщо ми подивимося, як швидко зростала захворюваність у попередні періоди, попередні зхвилі, то ми побачимо, що зараз зростання йде більш швидше, ніж у ті періоди", - додала лікарка.

Наразі більшість госпіталізованих пацієнтів - це люди, які не пройшли вакцинацію. Щеплені пацієнти мають легку форму хвороби, а тому або взагалі не звертаються до лікарів, або лікуються вдома під наглядом сімейного лікаря.

"Ми бачимо, що в основному госпіталізуть невакцинованих. Якщо людина госпіталізована, то вона вже має або середню, або навіть тяжку форму захворювання. Люди, які хворіють легко, або взагалі не звертаються по медичну допомогу, але ж при цьому хворіють та не потрапляють до статистики, або звертаються до сімейного лікаря і знаходяться вдома. Вакцинація - це гарантія не потрапити до реанімації і, не дай Боже, не отримати надто важку форму захворювання", - налогосила Людмила Мухарська.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я