Європейські компанії віддали до російського бюджету 2,5 млрд євро 2025 року. Йдеться про тих, хто продовжує праціювати на території РФ та сплачувати податки
Про це повідомляє видання Yle.
"Загарбницька війна проти України триватиме вже п'ятий рік, а Європа посилить санкції проти Росії. У той же час, Європа все ще торгує з Росією, і багато європейських компаній продовжують працювати в Росії. Карлсбро часто наголошував на цьому протиріччі. Він є віце-президентом Комітету Європарламенту з міжнародної торгівлі, і під час війни наполягав на жорсткій лінії щодо санкцій Росії", — йдеться у статті.
Продовження після рекламиРЕКЛАМА
За інформацією фінського суспільного мовника, низка великих європейських підприємств продовжує діяти в РФ та сплачувати податки на мільярди євро. Левова частка з них — виробники споживчих товарів (Nestlé, Mars, Pepsico, Coca-Cola, Mondelez і P&G). Відомо, що лише британський харчовий гігант Unilever повністю залишив РФ восени 2024 року.
Видання зауважує, що європейські корпорації не тільки напряму представлені на російському ринку, а й володіють частками в компаніях, що забезпечують логістичні чи виробничі ланцюжки. Деякі з них здійснили ребрендинг товарів, які продаються в РФ для уникнення репутаційних втрат на Заході.
За словами заступниці голови Комітету Європарламенту з міжнародної торгівлі Карін Карлсбро, ситуація є абсурдною, адже ЄС повинен заборонити будь-яку торгівлю і бізнес з РФ, бо це фінансує кремлівську війну проти України.
Як розповідав "Апостроф", лідери країн Європейського Союзу ухвалили рішення подовжити дію антиросійських санкцій на цілий рік. Це перший випадок, коли обмеження оновлюють не на традиційні шість місяців, а на довший період.