В Україні за досить високого безробіття, рівень якого, за оцінками Міжнародної організації праці, становить 11,6%, відчувається нестача робочих рук у багатьох галузях економіки.

Про це йдеться у матеріалі "Апострофа".

В уряді прогнозують, що після війни країні знадобиться кілька мільйонів додаткових працівників для задоволення потреб економіки, при цьому рівень безробіття протягом найближчих років буде навіть вищим за нинішній.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

"Головний парадокс українського ринку праці полягає в тому, що, з одного боку, у нас є роботодавці, які шукають працівників, а, з іншого боку, є люди, які не можуть знайти роботу. І проблема полягає в невідповідності пропозиції з боку претендентів вимогам, які висувають роботодавці", - пояснив у коментарі виданню президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування, голова Офісу міграційної політики Василь Воскобойник.

Є цілком адекватні і навіть дуже привабливі умови найму, проте досить часто роботодавці дійсно перегинають палицю - незважаючи на дефіцит кадрів.

Але основне - все ж таки не це.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

"У нас структурне безробіття у віковій категорії 45+, серед людей з вищою освітою, які не готові працювати за виробничими вакансіями, а їх у нас дуже багато. І іноді професій, в яких люди відбулися, вже просто немає", - розповіла "Апострофу" експертка ринку праці Тетяна Пашкіна. - Тому в нас є певний відсоток (безробітних), і, як би ми з цим не боролися, перемогти це поки не можемо".

Завантаження...