Поліція Києва викрила масштабну корупційну схему у комунальному об’єднанні "Київзеленбуд".
Про це інформує пресслужба поліції.
За версією слідства, експосадовець підприємства та власник приватної фірми з озеленення організували механізм привласнення бюджетних коштів, виділених на благоустрій столичних парків.
"Організував оборудку з бюджетними коштами колишній посадовець "Київзеленбуду" та власник компанії з озеленення територій. На початку 2024 вони налагодили механізм привласнення бюджетних коштів, виділених на реконструкцію та благоустрій місць громадського відпочинку у столиці", — йдеться у повідомленні.
Схема діяла з початку 2024 року. До неї залучили працівників "Київзеленбуду", які відповідали за підготовку та перевірку кошторисних документів. Вартість будматеріалів у кошторисах завищували удвічі-тричі. Йдеться про гумову та гранітну плитку, щебінь, армуючі сітки, бортовий камінь та інші матеріали.
Правоохоронці задокументували чотири епізоди протиправної діяльності під час реконструкції парків "Радунка" (Дніпровський район), "Нивки" (Шевченківський район), "Юність" та "Орлятко" (Солом’янський район). Найбільші збитки зафіксували у парку "Нивки", де привласнено понад 1,7 млн грн із майже 3,9 млн грн, виділених на роботи.
Підтверджені збитки за всіма епізодами перевищили 3,5 млн грн. Слідчі дії тривають, а організаторам схеми готують повідомлення про підозру.
Нагадаємо, у Києві перед судом постане постачальник електричної енергії для дитячих садків Деснянського району у кримінальній справі про заволодіння 1,8 млн грн.
Також у Києві прокуратура передала до суду матеріали справи щодо розкрадання бюджетних коштів на ремонті Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця. Під час закупівель було переплачено 15 млн грн.