Внаслідок чергових російських ударів по об'єктах цивільної енергетичної інфраструктури на ранок зафіксовано нові знеструмлення споживачів у Донецькій, Харківській, Сумській, Херсонській і Запорізькій областях. Водночас через спеку в Україні спостерігається тенденція до зростання споживання електроенергії.
Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго".
Аварійно-відновлювальні бригади вже розпочали ремонти у регіонах, де зафіксовано пошкодження мереж, щойно це дозволили безпекові умови. Енергетики роблять усе можливе для якнайшвидшого відновлення.
За даними компанії, у четвер, 25 червня, станом на 09:30 рівень енергоспоживання виявився на 3.7% вищим порівняно з аналогічним часом попередньої доби. Причиною є утримання спекотної погоди, що спонукає громадян масово вмикати кондиціонери.
Напередодні, 24 червня, добовий пік навантаження на систему припав на вечірні години, проте він був на 1% нижчим за максимальний показник вівторка.
Для стабілізації роботи енергосистеми фахівці закликають перенести використання потужних електроприладів на денний час — з 10:00 до 16:00, коли ефективно працюють промислові сонячні електростанції.
Натомість у вечірній період — з 18:00 до 22:00 — споживачів просять максимально обмежити навантаження та не вмикати кілька енергоємних пристроїв одночасно.
Напередодні у НЕК "Укренерго" дали прогноз щодо можливості запровадження графіків відключення електроенергії на четвер, 25 червня.