Внаслідок ворожих ударів по об’єктах цивільної енергетичної інфраструктури на ранок є знеструмлені споживачі у Сумській, Харківській, Дніпропетровській і Запорізькій областях.

Про це повідомила пресслужба НЕК "Укренерго".

Там, де це наразі дозволяють безпекові умови, вже розпочаті аварійно-відновлювальні роботи.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Окрім того, через складні погодні умови у вигляді грози та сильних поривів вітру на ранок повністю або частково були знеструмлені 20 населених пунктів на Сумщині та Кіровоградщині. Ремонтні бригади обленерго вже здійснюють відновлення пошкоджених ліній електропередачі.

Загалом в енергосистемі зафіксовано зниження споживання електроенергії: сьогодні, 24 червня, станом на 09:30, воно було на 4,2% нижчим, ніж в цей час попереднього дня — у вівторок. Причина змін — безхмарна погода на всій території України, що зумовлює ефективну роботу побутових сонячних електростанцій та відповідне зменшення обсягу енергоспоживання із загальної мережі.

Напередодні, 23 червня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері, і він був на 1,1% вищим, ніж максимум попереднього дня — у понеділок, 22 червня, через суттєве підвищення температури повітря та активне використання кондиціонерів.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Енергетики зазначають, що ситуація може змінюватись, тому закликають перенести активне споживання на період з 10:00 до 17:00, а у вечірні години з 18:00 до 22:00 обмежити користування потужними електроприладами та стежити за повідомленнями на офіційних сторінках операторів систем розподілу.

Національна енергокомпанія "Укренерго" також поінформувала, чи має намір запроваджувати графіки відключення електроенергії на середу, 24 червня.

Завантаження...