Внаслідок ворожих ударів по об’єктах цивільної енергетичної інфраструктури на ранок є знеструмлені споживачі у Сумській, Харківській, Дніпропетровській і Запорізькій областях.
Про це повідомила пресслужба НЕК "Укренерго".
Там, де це наразі дозволяють безпекові умови, вже розпочаті аварійно-відновлювальні роботи.
Окрім того, через складні погодні умови у вигляді грози та сильних поривів вітру на ранок повністю або частково були знеструмлені 20 населених пунктів на Сумщині та Кіровоградщині. Ремонтні бригади обленерго вже здійснюють відновлення пошкоджених ліній електропередачі.
Загалом в енергосистемі зафіксовано зниження споживання електроенергії: сьогодні, 24 червня, станом на 09:30, воно було на 4,2% нижчим, ніж в цей час попереднього дня — у вівторок. Причина змін — безхмарна погода на всій території України, що зумовлює ефективну роботу побутових сонячних електростанцій та відповідне зменшення обсягу енергоспоживання із загальної мережі.
Напередодні, 23 червня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері, і він був на 1,1% вищим, ніж максимум попереднього дня — у понеділок, 22 червня, через суттєве підвищення температури повітря та активне використання кондиціонерів.
Енергетики зазначають, що ситуація може змінюватись, тому закликають перенести активне споживання на період з 10:00 до 17:00, а у вечірні години з 18:00 до 22:00 обмежити користування потужними електроприладами та стежити за повідомленнями на офіційних сторінках операторів систем розподілу.
Національна енергокомпанія "Укренерго" також поінформувала, чи має намір запроваджувати графіки відключення електроенергії на середу, 24 червня.