Внаслідок бойових дій та обстрілів енергетичних об'єктів частина споживачів у Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, Харківській, Полтавській та Херсонській областях тимчасово залишається без електропостачання.
Про це повідомляє Міністерство енергетики України.
За інформацією відомства, енергетики працюють у цілодобовому режимі та роблять усе можливе для якнайшвидшого відновлення електроживлення для всіх абонентів.
Крім того, на Полтавщині через несприятливі погодні умови без електропостачання залишаються 2 населених пункти, над ліквідацією наслідків негоди вже працюють ремонтні бригади.
Попри поточні пошкодження, застосування графіків обмежень на сьогодні не прогнозується. Енергетики зазначають, що актуальну інформацію про стан енергомереж можна дізнатися на офіційних ресурсах місцевих операторів системи розподілу.
Для стабільної роботи системи споживачам рекомендують перенести використання потужних електроприладів на денні години — з 10:00 до 16:00.
Водночас у вечірній період максимального навантаження — з 18:00 до 22:00 — громадян просять за можливості ощадливо використовувати електроенергію, що допоможе суттєво знизити загальне навантаження на енергосистему країни.
Нагадаємо, напередодні у Києві обмеження були запроваджені за розпорядженням "Укренерго" через технічні проблеми в енергосистемі. Спеціалісти проводили аварійно-відновлювальні роботи, щоб стабілізувати роботу обладнання.
У частині районів лівобережної частини Києва було скасовано дію екстрених відключень електроенергії, які були запроваджені раніше.