В Україні зростає споживання електроенергії через аномальну спеку, що змушує споживачів частіше користуватися кондиціонерами. Водночас енергосистема продовжує страждати від російських обстрілів та сильних погодних умов, через що понад 160 населених пунктів залишаються без світла.
Про це повідомляє Укренерго, передає "Апостроф".
Ситуація в енергосистемі станом на 23 червня
Станом на 09:30 ранку споживання світла зросло на 3,5% порівняно з попереднім днем. Значний стрибок зафіксували також напередодні: вечірній максимум споживання 22 червня виявився на 5,3% вищим за показники попереднього робочого дня.
Енергетики працюють над відновленням обладнання, пошкодженого під час російських атак. Наразі нові знеструмлення через ворожі удари зафіксовані у п'яти областях:
-
Запорізькій;
-
Дніпропетровській;
Продовження після рекламиРЕКЛАМА -
Сумській;
-
Харківській;
-
Чернігівській.
Ремонтні бригади проводять відновлювальні роботи всюди, де дозволяють безпекові умови.
Наслідки негоди
Окрім бойових дій, енергомережі постраждали через дощі та сильний вітер. Без світла повністю або частково опинилися понад 160 населених пунктів у Сумській, Київській, Полтавській та Івано-Франківській областях. Ремонтники вже працюють над ліквідацією пошкоджень на лініях електропередачі.
Енергетики радять споживачам раціонально користуватися потужними приладами та, за можливості, переносити їхню роботу на час пікової генерації сонячних електростанцій:
"Користування потужними електроприладами сьогодні варто перенести на період найбільш ефективної роботи промислових сонячних електростанцій – з 10:00 до 17:00".
Як писав раніше "Апостроф", у понеділок, 23 червня вночі, ворог атакував Запоріжжя. Є влучання та постраждалі. Через ворожу атаку пошкоджень зазнали приватний будинок, станція технічного обслуговування та автозаправна станція