Лайм

​На війні загинув івано-франківський поет та художник Геннадій Гаврилів

Фото: facebook.com/ifroro

На фронті загинув поет і художник з Івано-Франківська Геннадій Гаврилів, який зазнав чимало поранень, серед них - осколково-кульове.

Про це повідомив український письменник, блогер, фотограф та активіст Ростислав Шпук.

За його словами, в Гавриліва були надірвані легені, тріснувша нирка, ушкоджена печінка, розтрощена щелепа. У воїна було осколково-кульове поранення. І щоб відтягнути час, коли Гаврилів про це дізнався б, його заглибили в медикаментозну кому.

"Ґєнику дуже боляче і погано. Подумати, що після коми, страшно. Ґєник легка здобич: субтельний невойовничий митець, у якого руки складаються в кулак неправильно. Звичайним людським рухам побутового значення він надає ознаки себе, так працює яскраво виражена індивідуальність. Хлопець з глибокими знаннями в літературі, але нульовими в белетристиці, не кажучи вже про обороноздатність", - каже Шпук.

Водночас згадує захисника як людину, яка пише і малює щось відчайдушне й надірване. Та, чим займався на службі.

"Його вірші й малюнки обриваються на півслові. Тепер зрозуміло, чому... Все в ньому говорить про неужитковість. Практичне застосування ним себе завжди залишається в пошуку. В армії він знайшов кухарство, і зрадів цьому, і витончувався у цьому, бо не може не витончуватись навіть там, де запит на навпаки. Шкіра не твердішає по команді. Ґєник хотів одного: залишатись на кухні, бо нічого іншого армійського його тонкі руки не вміли, бо нічому такому їх не вчили, навіть не пробували. Він прийшов з вулиці зі своїм вмінням.

Прийшов вдруге: перша ходка закінчилась психушкою з ПТСР. Бачачи Гєника, кожна притомна людина мимоволі враховує "людський фактор". Але хтось, повважавши, що кухня - це не надто передове, небезпекове навантаження на ній недостатнє, вольовим рішенням відірвав його від добре засвоєного казанка, щоб відправити в невідану піхоту. Вистачило Ґєника там ненадовго. Ні послужити, ні прислужитись у новій ролі він не встиг, ніхто його там не запамʼятає і швидко замінять іншим", - пригадав активіст.

Публікуємо кілька зразків творчості Гавриліва - малюнки та вірші:

Нагадаємо, на війні загинув тернопільський поет, музикант та військовослужбовець Любомир Сарабун. 2 квітня йому мав виповнитись 31 рік.

Новини партнерів

Читайте також