29 серпня в український прокат виходить фільм "Іловайськ 2014: Батальйон "Донбас". Картина заснована на реальних подіях пекельного серпня 2014 року, коли сотні наших бійців були розстріляні російськими військовими.
В основу його сюжету увійшли реальні історії українців, які пройшли Иловайский котел. У драмі також розповідається і про загиблих героїв - "Шульца", "Скіфа", "Франко", "Літака", "Карате", й інших бійців, позивні яких змінені.
Режисером стрічки виступив Іван Тимченко. Для зйомок були запрошені не тільки професійні актори, а й добровольці, учасники подій - ветерани батальйону "Донбас". Серед них і командир штурмової групи батальйону "Донбас" Тарас Костанчук, він же став і продюсером фільму.
"Я хотів зняти цей фільм, щоб Іловайськ назавжди залишився безпрецедентною трагічною подією в новітній історії України. Ніколи ще не було такого, щоб одночасно в одному місці загинуло близько 500 бійців - і сподіваюся, вже ніколи не буде! І вони загинули не тому, що вступили в нерівний бій, а тому що їх обдурили, пообіцявши дати "зелений коридор", а замість цього ворог розстрілював прямою наводкою незахищені автобуси", - прокоментував Тарас Костанчук.
"Я хочу, щоб Іловайськ залишився в пам'яті народу, в історії, щоб люди знали імена героїв. Я не професійний актор, і найважливішим завданням, яке переді мною ставив режисер, було повернення в психологічний стан літа 2014 року. Ти починаєш згадувати себе в моменти боїв, в умовах війни. Людина війни - це механізм, який воює. Коли йде бій, немає такого: страх - не страх, думки - не думки, ти просто робиш. Головна відмінність людини війни і людини світу - на війні не рефлексіруешь. Це зовсім інший стан свідомості і увійти штучно в нього дуже непросто", додав продюсер.
У серпні 2014 українські військові-добровольці увійшли до невеличкого міста Іловайськ, стратегічний для визвольної операції, і взяли під контроль частину міста, проте, після введення значної частини регулярних російських військ українські захисники виявилися в оточенні. Тарас Костанчук, командир штурмової групи батальйону "Донбас" з позивним "Бішут" і його товариш "Квентін" (позивний змінений) отримавши поранення, не можуть відступати з залишками батальйону. Бійці змушені шукати притулок в квартирі 90-річної Петрівни. Хто може здати їх "кадировцям" або місцевим терористам? Що робити з кулею, яка застрягла в черепі "Бішута"? Хто допоможе прорватися до своїх?
Найсоковитіші новини тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал The Лайм, щоб нічого не пропустити.