У скандинавських країнах зареєстрували рекордну спеку, яка не оминула й "батьківщину Санта-Клауса" - Лапландію. У регіоні, який традиційно асоціюється зі снігом і морозами, температура піднялася до 33,6 °C, пише Guardian. 4 липня був найбільш жаркий день із 1914 року, коли повітря нагрілося до 34,7°C.
Озеро в Лапландії 7 липня 2021 року, Північна Фінляндія
У червні 2021 року Національний метеорологічний інститут Фінляндії, а також кілька інститутів у Швеції і Норвегії зафіксували в деяких областях найвищу температуру з 1844 року. Кліматологи вважають, що найближчим часом ситуація ускладниться, і світу необхідно більш активно готуватися до екстремальної спеки.
В результаті викидів парникових газів у всьому світі підвищуються температури, і вчені давно передбачали, що теплові рекорди почастішають. Останні підвищення температури перевершили навіть песимістичні сценарії кліматичних моделей.
Аномальна спека є глобальною проблемою. Так, у червні в США та Канаді температура досягла рекордної позначки в 49,6 °C. Більше 500 смертей були пов'язані зі спекою, яка також стала причиною лісових пожеж та паводків талої води. Вчені підкреслили, що аналогічні тенденції можна знайти в багатьох інших частинах світу, хоча про них часто не повідомляється, особливо у країнах Африки на південь від Сахари, де не так багато станцій моніторингу та які набагато менше висвітлюються в ЗМІ.
Найцікавіші історії та новини дня тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.