Через 10 тисяч років після зникнення шерстистих мамонтів вчені спробують повернути їх в арктичну тундру. Біогенетична компанія Colossal заявила, що зібрала 15 млн доларів на амбітний проект, який обговорювався більше 10 років, пише The Guardian.
"Наша мета - створити морозостійкого слона, який буде виглядати і поводитися як мамонт. Це не тому, що ми намагаємося когось обдурити, а тому, що ми хочемо створити тварину, яка буде функціонально еквівалентною мамонтові, буде насолоджуватися життям при температурі -40 °C і робити все, що роблять слони і мамонти, зокрема, валити дерева", - сказав Джордж Черч, професор генетики в Гарвардській медичній школі і співзасновник Colossal.
Вчені хочуть створити в лабораторії ембріони, що несуть ДНК мамонта. Для цього вони візьмуть клітини шкіри азіатських слонів і перепрограмують їх на більш універсальні стовбурові клітини. Гени, що відповідають за шерсть мамонта і захисні шари жиру, ідентифікують шляхом порівняння геномів мамонтів, витягнутих із вічної мерзлоти, з геномами їхніх родичів - азіатських слонів. Потім отримані ембріони перенесуть у сурогатну матір або штучну матку. Якщо робота піде за планом, перші гібридні слоненята можуть з'явитися вже через 6 років.
Складний і дорогий проект Colossal переслідує дві мети: зберегти вимираючий вид азіатських слонів, дозволивши їм жити на великих територіях Арктики, і відновити тундру, яка деградує у зв'язку з кліматичною кризою. Наприклад, звірі могли б валити дерева і ущільнювати землю, відновлюючи колишні арктичні луки.
- У шлунку величезного алігатора знайшли предмет, який привів вчених в захват. Те, що виглядало як звичайний камінь, виявилося артефактом віком близько 5 тисяч років.
Найцікавіші новини тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.