Користувачі мережі розкритикували Vogue France після того, як журнал похвалив акторку Джулію Фокс за носіння чорної хустки і опублікував відповідне фото. Люди назвали публікацію образливою для жінок-мусульманок.
Знімок нової дівчини Каньє Веста з покритою головою викликав негативну реакцію з боку користувачів мережі. Вони звинуватили журнал у "подвійних стандартах та вихвалянні Фокс за носіння головного убору в країні, яка активно утискує мусульманських жінок за це". На деяких фото репер Вест також був у балаклаві, крізь яку були видні тільки його очі. Про це пише видання CNN.
"Так хустці! Гортайте вліво, щоб дізнатися, в чому з'явилися Джулія Фокс і Каньє Вест на показі високої моди в Парижі на цьому тижні", - говорилося у підписі до скандальної публікації. Через деякий час вона була відредагована - зникли всі посилання на чорну хустку, де позувала Фокс. А також було видалено вираз "Так хустці!".
"Так хустці – ці кілька слів були такими простими, - сказала CNN французько-марокканська модель та активістка Ханан Хуахмі. - Тим не менше, ми благали, чекали і фантазували про той день, коли такі самі слова скажуть і нам, жінкам у хіджабі".
Ханан Хуахмі зазначила, що чорна хустка у цьому випадку "зведена до простого аксесуара", оскільки Фокс "біла та немусульманка". Вона може носити головний убір як частину "тренду", але водночас французький уряд сприймає його як "уніформу терористів".
Право жінок-мусульманок носити хіджаб є предметом суперечок у Франції з 1989 року, коли три учениці були відсторонені від занять у школі за відмову зняти хустки. З тих пір щонайменше 100 дівчаток були виключені зі шкіл за носіння хіджабу у класі.
У 2011 році Франція стала першою країною в Європі, яка заборонила носити в громадських місцях весь одяг, що закриває обличчя: балаклави, маски і нікаби. Декілька інших країн, включаючи Німеччину, Бельгію, Нідерланди та Данію, запровадили власні заборони, часткові заборони та місцеві заборони на носіння покриттів для обличчя.
"Значить, хустку можна носити немусульманину? Мода дозволена, але не релігія? Свобода вибору тільки для білих?", "Це ляпас кожній жінці-мусульманці, яка зазнавала переслідувань за носіння хіджабу", "Тим не менше, коли Джулія Фокс носить це, це гідно моди та Vogue?" - висловилися з цього приводу обурені користувачі мережі.
- У 2021 році в Іспанії вчителі-чоловіки одягли спідниці на захист хлопчика, якого образили за одяг. Підліток хотів продемонструвати підтримку фемінізму та різноманітності, але керівництво школи його активізм не схвалило. Цей інцидент започаткував рух #laropanotienegenero ("одяг не має статі").
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.