Вихідці з України в усьому світі підтримують країну під час війни із російськими окупантами. Раніше уродженка Чернівців Міла Куніс із чоловіком зібрала для українських біженців 35 млн доларів, а тепер на сторінці Військово-Морських сил ЗСУ з'явилося надихаюче відео від Віри Фарміги. На ньому американська актриса українського походження читає вірш "Люди - прекрасні" поета-шістдесятника Василя Симоненка.
"Люди — прекрасні.
Земля — мов казка,
Кращого сонця ніде нема.
Загруз я по серце
У землю в’язко.
Вона мене цупко трима.
І хочеться
Бути дужим,
І хочеться так любить,
Щоб навіть каміння байдуже
Захотіло ожити
І жить!
Воскресайте, камінні душі,
Розчиняйте серця і чоло,
Щоб не сказали
Про вас грядущі:
їх на землі не було…"
Зірка фільмів "Осінь у Нью-Йорку", "Відступники", "Хлопчик у смугастій піжамі", "Вище неба" та "Закляття" неодноразово висловлювала підтримку українцям. Ще за часів Євромайдану Фарміга заявила: "Як американка, яка пишається своїм українським походженням, я хочу висловити свою солідарність із українським народом". З того часу її позиція зміцнилася.
"Вітаю вас, мої українці, мої друзі. Ми відкрили наш розум, наші серця. Ми чуємо вас, ми бачимо вас і висловлюємо нашу солідарність із вами. Ваші голоси почують покоління, які прийдуть в Україні прекрасній та вільній. Моє серце з вами, коли ви захищаєте цю прекрасну землю, коли встаєте кожен день проти зла. Хочу сказати, що ваша мужність перед лицем абсолютного терору - маяк надії для решти світу. Ваше єднання - сяючий приклад для нас усіх. Ваші голоси, ваша мужність і ваш невгасаючий вогонь будуть відчуватися майбутніми поколіннями. Слава Україні. З Богом", - сказала акторка.
Віра Фарміга народилася у родині українських емігрантів. У неї є троє братів (Віктор, Степан та Олександр) та три сестри (Надія, Лариса та Таїса, також актриса). Бабуся і дідусь зірки зустрілися в німецькому таборі під час Другої світової війни та емігрували у США, коли її мама була зовсім маленькою. До 6 років Віра Фарміга не говорила англійською та відвідувала українську католицьку школу у місті Ньюарк.
- Тим часом режисер Сергій Лозниця звинуватив Українську кіноакадемію у нацизмі. Це сталося після того, як організація виключила його зі свого складу.