Журнал British Vogue присвятив травневий номер біженцям з усього світу, зокрема з України. Обкладинку свіжого випуску прикрасила фотографія з українського міста Миколаєва, яке є однією із стратегічних цілей російських окупантів.
На сторінці глянцю в Instagram сказано, що знімок був зроблений 9 березня французьким фотографом Вільямом Кео, який понад місяць висвітлює війну в Україні.
"У цій спеціальній цифровій обкладинці із зображенням, зробленим конфліктним фотографом Вільямом Кео в Миколаєві (Україна) 9 березня, ми ділимося досвідом, щоб наголосити на тому, що Україна домінує в наших думках, а вічна криза біженців продовжує розвиватися", - сказано в дописі.
На сайті журналу опубліковано 16 історій відомих людей, яким довелося покинути свої домівки через війну в їхніх країнах. Три історії розповіли українки – редактор розділу культури Vogue Україна Дар'я Слободяник, стиліст Ольга Макогон, модель Олександра Супруненко.
"Рішення виїхати з Києва далося мені важко - спочатку мені здавалося, що у мене вистачить сил впоратися. Вранці 24 лютого, після перших вибухів, ми з чоловіком спокійно переглянулися. Він попросив мене зібрати наші документи про всяк випадок і через годину пішов на роботу. Він лікар, частину часу працює у приватній клініці, частину часу у військовому госпіталі. Коли почалася війна, пріоритети змінилися. За три дні він підписав контракт зі збройними силами, зібрав рюкзак і поїхав у госпіталь", - розповідає свою історію Слободяник.
"Ті три тижні, які я провела в місті на самоті, були непростими. Але я вдячна за цей досвід – я стала сильнішою. Я навчилася розрізняти звуки війни: глухий гуркіт грому означає, що наша ППО працює; сильний вибух, від якого трясеться будинок і домівки наших сусідів, отже, швидше за все, поряд упав осколок ракети. Після одного такого випадку я вирішила поїхати, не тому, що боялася війни, а тому, що боялася своєї реакції на неї. Замість того, щоб панікувати та плакати, я зрозуміла, що звикла до цього – це було для мене справді страшно", – зазначила вона.
Тоді Дар'я взяла валізу, куди запакувала два улюблені светри, дві пари джинсів, книгу та косметику, і вирушила до Львова. Там вона цілими днями займається волонтерством.
- Режисер картини про Джеймса Бонда "Не час помирати" Кері Фукунага побачив у київському метро свій власний фільм.