Кожен із нас хоча б раз у житті стикався із ситуацією: після прогулянки з дітьми виявляв на їхньому одязі плями від іржі чи трави. Але іноді доводиться боротися зі складнішими забрудненнями, наприклад, якщо до речей прилипла жувальна гумка. theLime ділиться з вами простими лайфхаками, як її позбутися, щоб не пошкодити тканину.
Гаряча вода
Цей метод не можна використовувати для тонких та делікатних тканин, які не рекомендують прати за високих температур.
Наливаємо воду у велику ємність та ставимо її на плиту, нагріваємо воду до кипіння. Опускаємо виріб із прилиплою жуйкою в окріп і залишаємо річ приблизно на 15-20 хвилин. Потім виймаємо і гострим лезом зішкрібаємо розм'яклу жуйку. Наносимо на пляму засіб для миття посуду або спеціальний засіб для виведення плям і перемо річ як звичайно в машинці або вручну.
Розпечена праска
Ще один варіант із застосуванням високої температури: нагріваємо праску до максимальної температури. Підкладаємо під тканину із прилиплою субстанцією лист щільного паперу. Розпеченою праскою проводимо по речі зі зворотного боку - жуйка повинна перейти на картон. Залишки жуйки прибираємо дрібноабразивним наждачним папером.
Заморожування в холодильнику
Ще один ефективний метод – заморожування у холодильнику. Справа в тому, що під впливом низьких температур солодкий кондитерський виріб втрачає клейкі властивості та легко відходить від тканини.
Загортаємо річ, до якої прилипла жуйка, в целофановий пакет або обгортаємо харчовою плівкою. Відправляємо у такому вигляді в морозильну камеру приблизно на 1-2 години. Через зазначений проміжок часу виймаємо пакет та дістаємо річ із нього. Видаляємо залишки ножем або іншим тонким плоским предметом.
Оцет
У металеву ємність виливаємо 100 мл столового оцту (9%). Нагріваємо рідину на плиті, не доводячи до кипіння. Губкою наносимо гарячий розчин на жуйку. Жорсткою стороною губки або старою зубною щіткою тремо пляму. Повторюємо дію кілька разів, поки тканина повністю не очиститься. Щоб прибрати їдкий запах оцту, перемо річ вручну або в пральній машині із застосуванням порошку.
Ацетон
Ацетон – як у чистому вигляді, так і у складі рідини для зняття лаку – краще використовувати на щільній тканині, а для очищення делікатних він не підійде.
На ватний диск наносимо трохи засобу. Змочуємо місце, де прилипла жуйка, чекаємо 2-3 хвилини і видаляємо липку гумку ножем. Волокна жуйки, що залишилися, зішкрібаємо наждачним папером.
Бензин
Річ розкладаємо так, щоб жуйка була в зоні доступу. Губкою або м'якою тканиною наносимо трохи бензину на пляму. Чекаємо 5-10 хвилин, щоб рідина вступила в реакцію із жуйкою. Канцелярським чи кухонним ножем видаляємо липку масу з тканини. Потім перемо річ, щоб усунути неприємний запах та залишки клейкої речовини. Так само можна спробувати вивести жуйку за допомогою медичного спирту або міцного алкоголю.
- Раніше ми розповіли, як відіпрати мазут із одягу.
- Читайте також на theLime, як позбутися від плям фарби в домашніх умовах.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.