1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку - в Україні цей день зустрічають в умовах війни. Олена Зеленська побажала літнім українцям довгого, здорового та переможного життя, а решті нагадала про важливість підтримки людей старшого покоління в нинішніх реаліях.
"Вони першими зустрічають наших захисників на деокупованих територіях, бо переважно вони там і залишилися. І, майже не маючи їжі, намагаються нагодувати воїнів. Їм завжди важче поїхати, а тим паче емігрувати - не лише через здоров’я, а й через особливий зв’язок із рідним домом, у якому стільки спогадів. І водночас для порятунку родини вони можуть кілька діб просидіти за кермом старенької автівки, вивозячи онуків у безпеку. Це вони завжди нам казали: "Війна – найстрашніше". І от дехто переживає вже не першу свою війну", - написала перша леді в Instagram.
Олена Зеленська нагадала, що згідно з класифікацією ВООЗ, літній вік починається з 60 років. В Україні таких громадян понад 9 млн людей. Щонайменше мільйон українців – працюючі пенсіонери, які підтримують родину та економіку. Сьогодні пенсіонери є у теробороні та як добровольці у ЗСУ.
"Це вік, коли життєвий досвід особливо великий і цінний, але й потреб більше: треба більше уваги, більше медичних послуг, більше допомоги", - зазначила дружина президента.
"Яке було б щастя, якби сьогодні ми говорили лише про рівень пенсії, якість і доступність медицини, цифрову грамотність та активний заслужений відпочинок. Але через повномасштабне вторгнення Росії мусимо говорити передусім про безпеку й повернення літніх людей до нормального життя. Тож, якщо сьогодні ваш день, дозвольте побажати саме його - довгого, здорового й переможного життя", - написала Олена Зеленська.
Тих, хто не досяг відповідного віку, перша леді попросила звернути увагу на те, як почуваються старші люди, які знаходяться поруч.
"Для них зараз як ніколи важлива турбота й підтримка - і ділом, і словом. Ці покоління, найменш звиклі звертатися по психологічну допомогу, тримають усе в собі. Допоможемо їм зняти тягар пережитого", - наголосила вона.
У своєму дописі Зеленська опублікувала інфографіку з порадами для громадян на деокупованих територіях, яку розробило МОЗ разом із доктором психологічних наук Віталієм Клімчуком. Там є номери телефонів гарячих ліній, за якими можна звернутися за допомогою (для перегляду гортайте праворуч).
Подивитися цю публікацію в Instagram
- Нещодавно Олена Зеленська у Нью-Йорку презентувала свою благодійну Фундацію. Її головна мета – допомогти життю перемогти. Тому в центрі уваги організації буде людина та її благополуччя.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал thеLime і дізнайтеся про них швидше.