17 жовтня Росія атакувала Київ дронами-камікадзе. 5 із 28 БПЛА досягли мети та вдарили по житлових будинках та об'єктах критичної інфраструктури.
Після атаки в соцмережах почало стрімко розповсюджуватись фото чоловіка, який стріляє з гвинтівки з вікна багатоповерхівки. У підписі говорилося, що киянам набридли "шахіди", і вони почали збивати їх самостійно. Виявилося, що ця інформація не відповідає дійсності.
Фото, яке розбурхало мережу, є фрагментом із відео 2021 року. Оригінал був опублікований у Telegram-каналі Патрульної поліції Києва. 51-річний чоловік стріляв із вікна квартири в одному з будинків на Святошині. Стурбовані сусіди викликали на місце правоохоронців, і ті виявили у порушника рушницю та наркотики.
Українці тим часом уже встигли проголосити "стрільця" героєм. "Ну от як наш народ побороти? Не військовими єдиними. Просто мешканець столиці відстрілює дрон із вікна свого дому", - пишуть вони.
Розбір завалів триває: фото з місця удару "шахіда" по житловому будинку у Києві.
Раніше Державний центр кіберзахисту дав інструкцію, як розпізнати фейк. Так, українцям рекомендували завжди звертати увагу на дату та час публікацій, а також не поспішати розповсюджувати новини без надійного джерела.
"Поширений елемент фейкових новин - видавати старі публікації за нові, - йдеться в інструкції. - Звертайте увагу на сумнівні цитати та фотографії. Скептично ставтеся до шокуючих або підозрілих цитат та опублікованих фотографій з місця подій".
- Під час повітряної тривоги у Києві комунальників помітили за "дивним" заняттям. Так вони мимоволі налякали всіх людей навколо.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнайтеся про них швидше.