Через масовані ворожі обстріли енергетичної інфраструктури в Україні запровадили віялові відключення електроенергії, а в деяких багатоквартирних будинках також є перебої з водопостачанням та опаленням. Тому багато людей стурбовані простим питанням – як пережити холодну пору року. І якщо ви вже знаєте, як одягатися, щоб не замерзнути в квартирі, візьміть собі на замітку прості лайфхаки, як зберегти тепло булинку на довше. theLime вирішив докладніше розповісти про це.
Як забезпечити максимальне тепло у будинку?
1. Жалюзі та штори слід тримати відкритими в ті години дня, коли сонце світить у вікна, і закривати їх, коли воно починає сідати.
"Дозволяючи сонячним променям проникати у ваш будинок, ви отримуєте безкоштовне сонячне тепло. А коли ви їх закриваєте ввечері, це допомагає створити гарний ізолюючий шар і дозволяє зберегти те безкоштовне тепло, яке ви зібрали протягом дня", – зазначив Девід Мілошев, сертифікований електрик компанії Fantastic Services.
2. Необхідно усунути причину протягів.
Протяги з вікон або з-під дверей – одна з основних причин, через які в будинку може бути холодно. Вони можуть "вкрасти" безцінне тепло, перш ніж ви це помітите.
Необхідно закрити будь-які інші отвори, у тому числі вентиляційні отвори духовки та навіть замкові щілини та розетки.
Читайте також: Як закладати дрова в піч, щоб довше горіли.
3. Слід збільшити вологість у приміщенні.
Через опалення взимку у приміщенні повітря стає дуже сухим.
"Ми відчуваємо себе холодніше в сухому повітрі, а додавання невеликої кількості вологи фактично дозволить вашому внутрішньому повітрю довше зберігати тепло. Деякі прості способи підвищити вологість включають рясний полив кімнатних рослин, перенесення білизни для сушіння в приміщенні та розміщення дрібних контейнерів з водою на нагрівальних елементах, таких як радіатори", – зазначив електрик.
4. Необхідно ізолювати вікна та горище, якщо воно є.
Якщо ви живете у приватному будинку, необхідно перш за все ізолювати горище. Воно може бути корисним для зберігання речей, але, за словами експерта, також є одним із місць, куди дівається більша частина тепла.
Це також стосується вікон – для ізоляції вікон можна використовувати пухирчасту плівку, скотч тощо.
5. Також можна постелити килими, щоб утеплити приміщення.
Експерт додав: "Можливо, ваша підлога не так сильно втрачає тепло, але подумайте про те, щоб додати кілька килимків, щоб ваші ноги були в теплі".
- Раніше ми розповіли, як зігрітися у холодній квартирі, не включаючи опалення.
- Читайте також на theLime, як утеплити старі дерев'яні вікна своїми руками.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.