Лайм

Перевірений народний метод захистить рослини від попелиці: ним користуються з давніх-давен

Візьміть собі на замітку

Попелиця – це комаха невеликого розміру та різного кольору, найчастіше чорного, сірого, зеленого чи помаранчевого, яка харчується соком м'яких частин рослин, протикаючи їх шкірку своїм хоботком. І якщо ви вже знаєте як приготувати засіб від шкідників на основі чистотілу, візьміть собі на замітку перевірений народний метод із попелом. theLime докладніше розповідає про нього.

Досвідчені дачники знають, що дерев'яний попіл – це концентрат фосфору, кальцію, калію, заліза, цинку, магнію, марганцю. При цьому в ньому калій та фосфор знаходяться у легкодоступній для рослин формі. За допомогою попелу можна розкислити ґрунт, покращити його структуру та захистити рослини від шкідників, у тому числі від попелиці.

Якщо ви помітили колонії цієї комахи на капусті, верхівках гілок смородини або троянди, необхідно приготувати простий розчин: дві склянки попелу заливаємо 3 л окропу. Чекаємо, доки він охолоне, потім додаємо воду до 10 л. Для того щоб розчин прилипав, беремо господарське мило, тремо його на терці та змішуємо з розчином попелу. Потім проводимо обпилення крон низькорослих дерев, кущів та інших рослин.

Фото: pixabay.com

Читайте також: Як захистити грядки від попелиці, хрестоцвітої блішки та інших шкідливих комах за допомогою оцту.

Також використовувати деревний попіл можна і для позакореневого підживлення: 10 г суперфосфату змішуємо з 0,25 склянки деревного попелу і розводимо відром води. Повторюємо процедуру кожні 15-20 днів.

За відсутності попелу можна використовувати тільки господарське мило беремо один брусок, тремо його на терці та розводимо в 10 л води. Акуратно нахиляємо гілки та занурюємо їх у мильний розчин, налитий у широкий посуд.

Фото: pinterest.com

Читайте також на theLime, як врятувати кущі смородини від попелиці натуральними засобами.

Цікаві новини для вас:

  1. Чим поливати огірки, щоб збільшити врожайність: метод досвідчених городників.
  2. Що робити з часником після викопування, щоб він довго зберігався та не гнив.
  3. Чим підживити баклажани у липні, щоб швидше достигали плоди.

Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Новини партнерів

Читайте також