Нашатирний спирт (аміак) – ефективне добриво, яке містить корисний і легкозасвоюваний для рослин азот. Під час травневих садово-городніх робіт обов'язково слід обробити його розчином часник від жовтизни. Допоможе засіб впоратися і з іншою поширеною проблемою – цибулевою мухою, яка знищує цибулю, часник та цибулинні квіти на клумбах.
Цибулева муха особливо шкодить рослинам на стадії личинок. Її білі довгасті яйця можна помітити на надземній частині цибулі та біля кореня. Коли з них вилуплюються личинки, вони починають поїдати соковиту цибулину, вона поступово припиняє рости та пропадає. Зрозуміти, що грядка заражена шкідником, можна по характерному фіолетовому відтінку листя, його м'якості.
Читайте також: Від заморозків до грибка: 7 причин пожовтіння озимого часнику на грядці.
Існує безліч інсектицидів для боротьби з мухою цибулі, але є і народний засіб на основі нашатирного спирту. Він не лише захистить урожай, а й стане для рослин гарним добривом.
Досвідчені городники розводять 5 г бурштинової кислоти у склянці гарячої води, після чого вливають її у 10 л відро прохолодної води. Потім у ній розчиняють 40 мл нашатирного спирту та 20 г магнію сульфату.
Обережно, щоб не пошкодити кореневу систему цибулі або часнику, роблять поряд з ними невеликі заглиблення у вигляді борозенок. Потім підливають засіб - близько 200 мл під кожну рослину. Останній етап – присипати борозни землею.
Провести таку профілактику слід у травні, поки яйця цибулевої мухи ще не встигли перетворитися на личинки і заглибитися в коренеплід.
Цибулина, пошкоджена цибулевою мухою
Раніше ми розповідали, які бур'яни на городі вказують на серйозні проблеми із ґрунтом.