Кожен господар в запасі має свої перевірені секрети, які допомагають отримати гарний урожай. Скориставшись подібними порадами, можна самостійно зробити ідеальну землесуміш для розсади або ж врятувати саджанці від "чорної ніжки" - про це все ми розповідали раніше. Цього разу theLime пояснить, що призводить до пожовтіння озимого часнику (озимим називають часник, який висаджують на городі восени та залишають зимувати у землі).
Серед найпоширеніших причин:
Часник може жовтіти у випадку, коли посаджений занадто рано. Це означає, що наступного року потрібно саджати його приблизно в другій половині жовтня, щоб паростки не встигли проткнутися.
Наступна можлива причина - весняні заморозки, які можуть за одну ніч зіпсувати майбутній урожай.
Читайте на тему: Рослини добре приживуться і дадуть чудовий урожай: місячний посівний календар на березень.
Нестача вологи також може призвести до пожовтіння часнику. Щоб виправити ситуацію, потрібно збільшити полив і прорихлити міжряддя, щоб до коренів був хороший доступ повітря.
Шкідники. Наприклад цибулева муха, яку зовсім не лякає різкий запах цього саджанця. Щоб позбутися проблеми, грядку потрібно посипати деревним попелом, розмішаним з тютюновим пилом. В майбутньому досвідчені господарі радять сіяти поруч із часником моркву - тоді цибулеві мухи точно не з'являться на грядці.
Грибкове захворювання, яке може спричинити гниль коренів. Для запобігання цієї проблеми насіння часнику перед висадкою потрібно вимочувати в розчині марганцю.
Нестача азоту ще одна можлива причина. Для усунення цієї ситуації потрібно навесні вносити на грядки азотні добрива.
Якщо раніше ви цього не робили, то підгодувати часник можна зараз. Для цього одну столову ложку сечовини розведіть у 10 л води і полийте цією сумішшю урожай. На 1 кв м витрачайте близько 3 л розчину.
Нестача калію. У даному випадку потрібно додати в ґрунт добриво, у якому міститься ця речовина. Наприклад, сульфат калію - 1 ч. ложка на 1 літр води.
- Ми розповідали про те, які овочеві культури не садять поруч, щоб не зіпсувати урожай.
Цікаві новини для вас:
- Навіщо надрізати картоплю перед посадкою: лайфхак досвідчених господарів.
- Як виростити здорову і міцну розсаду без "чорної ніжки": 9 важливих правил.
- Настій попелу і мікроелементи: в чому замочити насіння для міцної розсади.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.