Після збору врожаю грядки слід якнайкраще підготувати до зими, щоб наступного року рослини не хворіли і добре плодоносили. Стосується це не тільки підживлення ґрунту, а й боротьби зі шкідниками.
Якщо на вашій картоплі, баклажанах чи помідорах жили колорадські жуки, є велика ймовірність того, що восени їхні личинки закопалися в ґрунт, де залялькувалися та впали в діапаузу до весни. У цей час грядки можна обробити народними засобами, які можуть знищити до 80% шкідників.
Читайте також: Соляний розчин, фітоспорин та інші засоби для обробки озимого часнику перед посадкою.
Популярністю серед городників користується слабкий розчин курячого посліду, яким рясно поливають ділянку. За тиждень після такого поливу грядку перекопують.
Під час перекопування корисно буде внести в ґрунт лушпиння цибулі або часнику. Такий засіб знищить шкідників, і його можна вносити навіть пізно восени, коли колорадські жуки залялькують і заснуть.
Зола – ще один дієвий засіб для лікування ґрунту, в якому зимують шкідники. Її рівномірно розсипають на ділянці, де росла картопля або інші пасльонові рослини. Альтернативний варіант – полити восени грядки водою з нашатирним спиртом: у 10 л води розчиніть 25 мл засобу.
Раніше ми розповідали, коли найкраще садити цибулю на зиму. Орієнтуватись слід на погоду.