Останній місяць зими – час висаджувати насіння на розсаду деяких овочевих культур, наприклад капусти, а також обрізати плодові дерева у саду. Розповідаємо, як виконується обрізка дерев у лютому та яких помилок не можна допустити.
Досвідчені садівники рекомендують обрізати плодові культури в другій половині місяця, але якщо не передбачаються сильні морози.
Читайте також: Як знезаразити ґрунт перед посадкою насіння на розсаду: популярні способи та їхня ефективність.
Обрізку молодих дерев потрібно встигнути провести до початку сокоруху. Інакше рослина втратить запаси поживних речовин, які утримуються у гілках, і стане слабкою.
Дорослі дерева можна обрізати пізньої весни після початку сокоруху. Обрізку деяких плодових культур, наприклад, абрикоса, проводять влітку, щоб у наступному році дерево пізніше зацвіло. Це дозволить уникнути втрат урожаю під час весняних заморозків.
Як обрізати дерева у лютому
Для обрізки плодових культур важливо вибрати день із сприятливою для цього температурою (не нижче -5). Якщо мороз буде сильнішим, тоді деревина буде кришитися, а не різатися. Такі рани погано гояться, та й працювати в холодну погоду некомфортно.
Обрізати дерева потрібно гострим інструментом, щоб зріз був якісним. Це зменшить ризик замерзання ран.
З лютого садівники обрізають груші, горобину, глід, кизил, а потім переходять на сливу, аличу та інші дерева.
Помилки зимової обрізки
Неправильно обрали період. Якщо після обрізки вдарять сильні морози, частина гілок може загинути.
Обрізали дерева при дуже низькій температурі.
Неправильно зробили зріз. Гілки обрізають, залишаючи невеликий пеньок (шип) довжиною 5-7 см, навесні його видаляють. Великі гілки зрізають по річним кільцям.
Раніше експерти назвали садові рослини, які в жодному разі не можна обрізати в лютому.