Влітку у дачників стає все більше турбот у саду та на городі: потрібно вчасно поливати город, вносити добрива під кущі та квіти, щоб посилити їхній ріст та розвиток, а також захистити від хвороб та шкідників. theLime розбирався, за допомогою яких методів можна позбутися довгоносика на полуниці.
Про це йдеться у повідомленні УНІАН.
Читайте також: Боротьба з довгоносиком: найкращі способи захистити полуницю від шкідників.
Одна з ознак того, що на полуниці живе довгоносик – характерні чорні цятки по центру квітки. А якщо з кущів раптом почали сипатися бутони – це він знищує врожай.
Довгоносик – це невеликий чорно-сірий жучок, довжиною приблизно 2-3 мм і з довгим хоботком, через який і отримав назву. Цей жук прокидається після зимівлі наприкінці квітня – на початку травня і прогризає діркі у листках полуниці. Але серйозні проблеми починаються під час цвітіння ягоди – шкідник відкладає яйця в бутони квітів, що не розпустилися, надгризає їх. Потім личинки прокидаються, бутон відсихає та відпадає. У грунті личинки заляльковуються і стають жуками, які продовжують харчуватися листям аж до зими.
Як правило, довгоносик харчується полуницею ранніх сортів, малиною та ожиною.
Читайте також: Як покращити врожайність полуниці: допоможе підживлення на етапі цвітіння.
Як позбутися довгоносика за допомогою народних методів?
Гірчичний порошок
Розчиняємо кілька столових ложок сухої гірчиці в 1 л води та обприскуємо ягоду, щоб відлякати шкідника.
Зубний порошок із запахом м'яти
Обприскуємо розчином м'ятного зубного порошку – його готуємо за такою самою технологією, як і гірчичний.
Полин та господарське мило
Можна приготувати відвар полину: беремо 1 кг трави, заливаємо 4 л води і кип'ятимо протягом 10 хвилин. Цю рідину потрібно процідити, долити водою, щоб вийшло лише 10 л і додати 1/4 частину господарського мила.
Таку обробку необхідно провести до цвітіння або після збору врожаю.
Як позбутися довгоносика під час цвітіння та плодоношення полуниці?
У цьому випадку допоможе лише механічний спосіб. Рано-вранці, краще перед світанком, потрібно різким рухом струснути кущі, підставивши під них відро – жук, який заціпенів від холоду, не зможе втекти. У такий спосіб можна позбутися до 80% довгоносиків.
- Раніше ми розповіли, чим підживити полуницю під час та після цвітіння.
- Читайте також на theLime, як захистити помідори від фітофтори та інших хвороб.