Мармурове море на південь від Стамбула покрив товстий шар слизу, також відомого під неприємною назвою "морські соплі". Фото, зроблені в гавані Бостанчі 31 травня, схвилювали фахівців, адже цей слиз небезпечний для морської флори і фауни.
Вчені говорять, що зміна клімату і забруднення моря стічними водами сприяють поширенню органічних речовин, які утворюють морський слиз. Сам по собі він не є шкідливим, але може приваблювати віруси і бактерії, включаючи небезпечну кишкову паличку. Крім того, він покриває зябра морських істот, перекриваючи доступ кисню і вбиваючи їх.
Морський слиз утворюється в результаті тривалих високих температур і безвітряної погоди в районах з великим вмістом органіки у воді. Його краплі зливаються у великі плями, які можуть долати відстань до 200 км.
Міністр навколишнього середовища Туреччини Мурат Курум заявив, що морський слиз є серйозною проблемою, і в Мармуровому морі сьогодні є десятки точок його поширення.
Вперше морський слиз описали у 1729 році. У Мармуровому морі його помітили у 2007 році, і з тих пір проблема ускладнилася.
- Дивіться в рубриці "Більше ніж фото", як у Сербії мальовниче озеро засипало товстим шаром сміття. Одного разу в брудній водоймі помітили плаваючу труну.
Найцікавіші історії та новини дня тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.