Лайм

Як доглядати за шкірою обличчя без грубих помилок - інтерв'ю з косметологом

Експертка про домашній догляд, професійну косметику та б'юті-лайфхаки

Доглянута та чиста шкіра – мрія будь-якої дівчини. І поки одні для досягнення цієї мети звертаються за допомогою до фахівця, інші намагаються вирішити проблему власними силами. Ми вирішили спростити завдання та поговорили з професійною дерматовенерологинею-косметологинею Віталіною Ворошиловою. Вона розповіла про правила домашнього догляду за шкірою, назвала найпоширеніші помилки, а також розсекретила кілька корисних лайфхаків. Детальніше про все – читайте тільки на theLime.

Професійна дерматовенерологиня-косметологиня Віталіна Ворошилова Фото: instagram.com/cosmetology_vitalina

- З чого складається базовий домашній догляд за шкірою обличчя?

- Засіб для очищення шкіри, тонік та крем – ці три складові обов'язково повинні бути незалежно від типу шкіри чи пори року. Щоб наша шкіра мала можливість нормально функціонувати, її потрібно регулярно очищати, зволожувати та тонізувати.

- Які найпопулярніші помилки роблять дівчата в догляді за шкірою?

- Тут я назву відразу кілька пунктів:

    · не змивають декоративну косметику перед сном. Це призводить до появи висипань, а також сприяє швидкому старінню шкіри.

    · намагаються "висушити" акне спиртом, а це провокує ще сильніше загострення висипів.

    · підбирають базовий набір косметики не за типом шкіри, а за симптомами, які турбують їх на даний момент (сухість/жирність/висип тощо). Якщо керуватися такою логікою, це призведе до погіршення стану шкіри, а симптоми, які були з самого початку, почнуть стрімко загострюватися.

    · роблять чистку "в домашніх умовах", чого категорично не можна. Справа в тому, що шкіра не підготовлена до процедури необхідним чином (недостатньо розширені пори). Як наслідок – з'являються рубці.

    · більшість дівчат роблять одну згубну для шкіри помилку - часто торкаються обличчя руками. Цього я б не рекомендувала робити. Особливо якщо жирний/комбінований тип шкіри - це табу. В іншому випадку з'являтимуться все нові й нові запальні висипання.

Фото: instagram.com/cosmetology_vitalina

- Які є особливості догляду за шкірою в зимовий період?

- Під дією агресивних факторів навколишнього середовища (низька температура, вітер, підвищена сухість повітря в приміщеннях внаслідок опалення) із шкіри сильніше випаровується вода та пошкоджується її захисний бар'єр. Тому якщо тобі з настанням холодної погоди стало некомфортно з косметикою, яку зараз застосовуєш, варто її замінити.

Для жирного/комбінованого типу шкіри підійде живильний/жирний крем, наприклад, на основі сквалана або олії ши. Для нормального/сухого типу шкіри: крім додаткових зволожуючих факторів, у кремі обов'язково має бути інгредієнт, який запобігає втраті вологи (наприклад, mineral oil).

- Чи існують лайфхаки, які допоможуть шкірі завжди виглядати свіжою? Наприклад, у ситуації, коли сну було лише кілька годин.

- Повноцінний сон та збалансоване харчування – це незамінні пункти для красивої та здорової шкіри. Але якщо в тебе все ж таки трапилося так, що після тривалої вечірки потрібно виглядати як на червону доріжку, то ось кілька порад:

  • патчі під очі на 15 хвилин. Ділянка навколо очей першою видає нашу втому. Тому області навколо очей приділяємо максимум уваги. Важливий момент: обов'язково лежачи, тому що патчі важкі та розтягуватимуть шкіру, якщо з ними ходити/сидіти.
  • інтенсивно зволожуюча маска. Саме зволоження подарує шкірі гарний колір та здоровий вигляд!
  • ензимні пудри ("ферментативні пілінги"). Вони відлущують відмерлі клітини шкіри, тим самим роблячи тон шкіри світлішим, а також з'являється здоровий блиск. Для експрес-ефекту просто незамінна штука!
  • Фото: unsplash

    - Чи можна у домашніх умовах боротися з висипаннями на шкірі? Які можуть бути наслідки?

    – Тут треба розуміти, що акне – це захворювання. Тому лікуванням акне повинен займатися лише лікар (а саме дерматолог, і за необхідності залучати лікарів суміжних спеціальностей). Далі призначаються обстеження (якщо це потрібно), підбирається правильний домашній догляд та лікування.

    Інакше акне постійно прогресуватиме. Це означає, що стан шкіри буде погіршуватися з кожним місяцем: з'явиться більше висипань, вони стануть глибшими і можуть залишати на шкірі рубці та пігментні плями. Важливо не чекати "до останнього", оскільки з постакне боротися найважче!

    - Чи є суттєва різниця у кремах 25+, 35+ і т.д? Які компоненти ефективні, а без яких можна обійтися?

    – У професійній косметиці немає розподілу засобів за віком. Ми орієнтуємося на симптоми:

  • якщо дівчина у 20 років має зморшки, які її турбують, наприклад, в області навколо очей, то ми можемо застосувати антивікові засоби, які зменшуватимуть глибину цих зморшок.
  • якщо жінка у зрілому віці має невиражені зморшки, і вони її не турбують, то можна використовувати косметику без антивікових компонентів.
  • Розподіл за віком використовується для засобів із мас-маркету. Адже вибором засобів там займається сам покупець, який не зовсім розуміється у складі продукту. Тому виробники вирішили спростити завдання та додати характерні "маркери", на які покупець спиратиметься при виборі косметики.

    - Як розпізнати алергію на косметичний засіб?

    - Алергія може проявлятися відразу після нанесення (через кілька хвилин) або після кількох нанесень (так званий, уповільнений тип алергії). З'являються плями, дискомфорт, іноді свербіж та лущення.

    Насправді ніхто не застрахований від алергії. Навіть найдорожча та гіпоалергенна косметика може стати причиною алергічної реакції. Головне в такому разі – вчасно звернутися до дерматолога для виявлення причин та усунення симптомів алергії.

    Фото: unsplash

    - Чи був на вашому досвіді випадок, коли людина грубо порушила правила домашнього догляду за шкірою?

    - Була ситуація, коли дівчина зробила домашню маску своїми руками, і це призвело до опіків. Клієнтка хотіла самостійно вилікувати акне та приготувала маску з лимонного соку, аспірину та коньяку, якщо я не помиляюся. Опік був досить сильний. Довелося лікувати його близько трьох тижнів. Зараз вже все добре. Я дуже сподіваюся, що саморобні маски ця клієнтка більше не застосовує!

    • Дізнайтеся, як підібрати тональний крем для свого типу та відтінку шкіри. Ми поговорили з професійною візажисткою Аліною Лавренюк про те, які види тональних кремів можна знайти у магазинах, як не помилитися у виборі та як зробити так, щоб макіяж виглядав акуратним та свіжим незалежно від типу.

    Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підпишіться на канал TheLime і дізнайтеся більше про них.

    Новини партнерів

    Читайте також

    Як позбутися пирію на городі: кілька способів, які справді працюють

    Як боротися з пирієм на городі - ефективні способи, які допоможуть позбутися бур'яну на участку - прості лайфхаки

    Як перевірити, чи свіже яйце: 4 способи, які потрібно знати кожному

    Для того, щоб визначити свіжість яєць в домашніх умовах або в магазині, можна скористатися простими лайфхаками