Кожен із нас хоча б раз у житті стикався з різними проблемами, що виникають у результаті використання побутової техніки. І якщо ви знаєте, як правильно почистити клавіатуру ноутбука в домашніх умовах, радимо звернути увагу на те, чому він перегрівається і як його охолодити. theLime ділиться простими лайфхаками.
Як зрозуміти, що ноутбук перегрівається?
1. Комп'ютер зненацька зависає і через деякий час сам завершує роботу.
2. Корпус унизу або збоку стає гарячим – іноді настільки, що до нього не можна і торкнутися.
3. На екрані ноутбука з'являються дивні смуги – це свідчить про перегрівання відеокарти.
4. Сильно починають шуміти вентилятори (кулери).
5. Перестають працювати різні порти (USB, Lightning, кардрідер).
6. Фільми або комп'ютерні ігри починають зависати під час відтворення.
Причини перегріву:
1. Найпоширеніша причина – пил. Справа в тому, що пил, волосся, шерсть домашніх тварин тощо згодом забиваються в щілини, осідають і накопичуються усередині ноутбука. Згодом порушується циркуляція повітря, і прилад перегрівається.
2. Недотримання правил експлуатації. Часто власники ставлять ноутбук на ковдру, покривало або прямо на коліна, закриваючи цим отвори, через які виходить гаряче повітря. Звичайно, це призводить до перегріву.
3. Занадто великі навантаження. Якщо ви купили ноутбук, призначений для простих завдань, і постійно граєте на ньому в ігри, незабаром зіткнетеся з перегрівом.
4. Поломка кулера (вентилятора). Він забезпечує циркуляцію повітря, і якщо ламається або починає погано працювати, це також неминуче призведе до перегріву ноутбука. Вихід один – замінити його якнайшвидше.
5. Пересихання термопасти. Термопаста – це теплопровідний склад, нанесений між процесором та системою охолодження, який забезпечує ефективне відведення тепла від чіпа.
6. Спека на вулиці та в приміщенні влітку. При температурі повітря вище +25°С ноутбуки перегріваються частіше, ніж у прохолодну пору року.
Як самостійно охолодити ноутбук у домашніх умовах?
1. Стежимо за тим, щоб під час використання ноутбук був правильно встановлений на поверхні. Вона повинна бути твердою та рівною – при цьому задню частину бажано підняти за допомогою вбудованих ніжок або підставки, це покращить відведення тепла. У багатьох проблеми починаються після того, як ноутбук стоїть тривалий час на ліжку або дивані.
2. Чистимо його хоча б 1-2 рази на рік від пилу. Для цього його потрібно розібрати та ретельно почистити за допомогою пилососу та стисненого повітря. Якщо ви не знаєте, як самостійно це зробити, краще зверніться до майстра.
3. Змінюємо термопасту раз на 1-2 роки. Це також можна зробити в домашніх умовах або звернутися в сервіс.
4. По можливості краще купити спеціальну підставку, що охолоджує, яка допоможе уникнути проблем з перегрівом.
5. У спекотну пору року використовуємо ноутбук тільки в добре провітрюваному та охолодженому приміщенні.
6. Як варіант – замінити кулери ноутбука на більш потужні.
7. Іноді необхідно чистити систему від вірусів і зайвих програм, які можуть стати причиною перегріву.
8. Якщо всі перераховані вище рекомендації не вирішили проблему, це механічна неполадка. У цьому випадку краще звернутися до майстра в спеціалізований сервісний центр.
- Раніше ми розповіли, як зекономити заряд на телефоні.
- Читайте також на theLime, ніж протирати екран ноутбука та телевізора, щоб не залишалося розводів.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.