Якщо на вашій ділянці з'явилися слимаки, не відкладайте на потім засоби боротьби із ними. Молюск може знищити не лише молоду розсаду, а й дорослі рослини томата, баклажана, перцю та інших культур, об'їдаючи їх майже повністю.
Складність виведення шкідників з городу полягає ще й у тому, що ви можете і не побачити слимаків, оскільки вони переважно полюють на їжу вночі, а вдень перечікують у безпечних для себе місцях. Однак якщо ви виявили на землі або на рослинах дрібні дірочки, значить, пора пора приймати рішучі дії. theLime відшукав у мережі перевірені та дієві способи боротьби із молюсками і готовий поділитися ними з вами.
Як боротися зі слимаками на городі?
Для цього досвідчені городники радять зробити спеціальні пастки. В них потрібно покласти продукти, які приваблюють слимаків:
- пиво. Будь-який глибокий посуд заповніть на 1/3 пивом і закопайте у місцях найбільшого скупчення шкідників таким чином, щоб краї посудини були ледь помітними над рівнем ґрунту.
- Кисле молоко або сироватка. Все приготуйте так само, як і у випадку з пивом.
- Листя капусти або бадилля буряка. Ввечері розкладіть на ділянці листя, попередньо вимочивши його в пиві, в рідких кисломолочних продуктах чи у варенні, яке забродило.
- По всьому городу розкладіть вологі шматки дерева, картону, фанери, каменів, мішковини. Справа у тому, що слимаки люблять такі укриття і ховаються під ними. Коли вони туди сповзуться, можна їх зібрати.
- Залишки овочів і фруктів. Злегка підгнилі продукти розкладіть ввечері по всій ділянці, а вранці зберіть із них слимаків.
- По периметру всієї ділянки розмістіть перегороджувальні бар'єри. Ширина перегороджувальної смуги має бути близько 20 см: навколо ділянки насипте тирсу, кору, голки сосни, цегляну крихту, золу. Проте у цьому способі є один недолік - бар'єр ефективний лише в суху та безвітряну погоду.
- У міжряддях розкладіть звичайну кропиву: слимаки бояться її дрібних сухих колючок.
- Якщо по всій ділянці розкидати листя та коріння хрону, то це сильно ускладнить пересування шкідників.
- Насипте по периметру ділянки смугу з товченої яєчної шкаралупи і у вас вийде ще один бар'єр для шкідників.
Які запахи можуть відлякати слимаків?
Слимаки не люблять запахи таких рослин, як часник, чорнобривці, дельфіній, пижмо, чебрець, розмарин. Із цих компонентів можна зробити відлякуючий шкідників настій. Для цього 1 кг подрібнених рослин залийте відром окропу та настоюйте впродовж доби. Після чого процідіть і обприскайте настоєм рослини та ґрунт під ними, а запарені залишки розкладіть по ділянці.
Для деяких представників фауни слимаки є їжею. Молюсками харчуються:
- їжаки та кроти;
- птиці;
- туруни, залучити яких на ділянку можна, посадивши кріп, кмин і фенхель;
- нематода - різновид паразита, здатного знищувати слимаків.
Слід пам'ятати, що залучати на свою ділянку варто лише тих представників фауни, які не будуть шкодити вашим рослинам.
- Дізнайтесь, як за допомогою борної кислоти позбутися мурах. Простий спосіб для дому, теплиці та городу.
- Також почитайте про те, як боротися з хворобами рослин та шкідниками. 8 порад садівникам-городникам знайдете тут.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнайтеся про них швидше.