Мурах не можна назвати шкідниками саду: вони розпушують ґрунт, захищають рослини від павутинного кліща, гусениць та слимаків. Але якщо біля будинку або в теплиці заводиться велика колонія мурах, це загрожує розмноженням попелиці та постійними "рейдами" на кухню. Щоб захистити свої рослини та продукти, можна вдатися до одного з народних засобів для боротьби з мурахами. Особливою популярністю серед них користується борна кислота, і ми вирішили докладніше розповісти про цей засіб.
Борна кислота для мурах є отрутою уповільненої дії. Робочі особини збирають борну кислоту, коли вона змішана зі смачною їжею, та несуть її назад у колонію. Крім того, це доступна речовина, яку можна знайти у будь-якій аптеці.
Як зробити з борної кислоти засіб від мурах
Деякі мурахи люблять солодке, в той час як інші схильні шукати жирну їжу. Змішайте борну кислоту з декількома різними продуктами, щоб з'ясувати, який із них найбільше приваблює мурах. Ви можете розчинити цукор у воді, використати желе чи мед, вершкове масло чи смалець.
Пропорції: Змішайте 1 чайну ложку борної кислоти з 1 чашкою їжі-приманки, або розчиніть в 1 склянці води 8 чайних ложок цукру, після чого додайте 1 чайну ложку борної кислоти.
Якщо мурах не приваблюють ваші приманки так, як вам хотілося б, зменшіть кількість борної кислоти до 1/2 чайної ложки на 1 склянку солодкої води. Чітко маркуйте всі приманки, які ви використовуєте.
Куди покласти приманку для мурах
В якості контейнера для приманки ви можете використовувати невелику банку з отворами в кришці, кришки від пляшок, широкі соломинки для напоїв, вощений папір або фольгу.
Якщо ви використовуєте солодку воду, вилийте її на ватяні кульки та залиште на дні контейнера. Мурахи можуть проникнути у більшість контейнерів, тому важливіше, куди ви їх поставите.
Якщо ви бачите мурашину доріжку на своїй кухні, розташуйте приманку прямо на їхньому маршруті. Не скупіться на приманки - може знадобитися 20 або 30, щоб ефективно впоратися з мурахами.
Якщо ви не знаєте, звідки приходять мурахи, розмістіть приманку вздовж підвіконь або в кутках стільниці. На городі або в теплиці залиште контейнери біля рослин, де завелася попелиця: мурахи обов'язково прийдуть її відвідати і помітять вашу приманку.
Коли засіб з борної кислоти подіє
Використання саморобного засобу від мурах на основі борної кислоти не вирішить проблему за один день. Це повільно діюча отрута, і кожен мураха, який приносить її в колонію, ділиться нею лише з декількома іншими мурахами. Щоб отрута досягла королеви, може знадобитися деякий час.
Через кілька днів ви помітите зменшення кількості мурах поруч із приманкою, але може знадобитися до 1 місяця, щоб повністю знищити колонію. Змінюйте приманку кожні кілька днів, щоб вона залишалася свіжою.
- Читайте також, як відлякати котів з ділянки, щоб вони не псували грядки. Всі ці засоби не є небезпечними для хвостатих, але дуже їм не подобаються.
- Раніше ми розповіли, як позбутися мух у домі.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.