Грибок — каверзне захворювання, вилікувати яке може бути не так легко. Одним з важливих етапів профілактики і лікування інфекції, є саме дезінфекція взуття. Адже можна роками приймати медичні препарати та натирати лікувальними засобами стопи і нігті, але при цьому не вживати заходи, спрямовані на "лікування" взуття. theLime розповість, як продезінфікувати взуття від грибка за допомогою народних засобів.
Прибираємо грибок за допомогою перекису водню
Перекис водню – чудовий антисептик, який не має сильного запаху. Тобто на його вивітрювання піде 1-2 дні, не більше. Для того щоб вивести грибок за допомогою перекису водню, потрібно залити його 3% розчином всередину і помістити взуття в целофановий пакет на добу. Далі пару потрібно просушити, щоб позбутися кислуватого запаху.
При обробці не шкодуйте перекису водню, адже засобом потрібно змочити всю поверхню зсередини, включаючи устілку.
Прибираємо грибок за допомогою соди і активованого вугілля
Сода і активоване вугілля – засоби для протимікробної обробки взуття. З їх допомогою можна швидко виконати процедуру, не боячись появи неприємного запаху. Для цього вугілля розтовчіть в порошок і змішайте навпіл з содою. Далі насипте по 2 ст. л. на кожну устілку, розподіліть по всій довжині. Через 5-6 годин витрусіть суміш, ретельно очистіть поверхню від залишків. Бажано використовувати суху тканину, щоб не залишати розводів. Просушіть протягом 12-15 годин. Такий порошок у взуття від грибка виручить і у жарку, і у вологу погоду, адже немає потреби в довгому просушуванні.
При обробці виробів із замші або нубука засипати соду і вугілля потрібно в тканинні мішечки.
Прибираємо грибок за допомогою марганцівки
Цей спосіб має істотний недолік – після нього внутрішня поверхня взуття стає рожевого відтінку. Якщо це вас не лякає, тоді можна сміливо починати обробку. Водним розчином слабкої концентрації змочіть ватні диски і протріть ними устілки і взуття зсередини. Після цього взуття покладіть в пакет на 2-3 дні. Далі пару потрібно буде просушити.
Прибираємо грибок за допомогою заморожування
Спори мікозу люблять спекотне і вологе середовище, яке сприяє їх активному розмноженню. Чого спори не переносять, так це екстремально низьких температур навіть при короткочасному впливі. Саме тому заморожування - ефективний спосіб боротьби із грибком. Для цього взуття слідд залишити у прохолодному місці на добу, після чого можна спокійно його носити. Але оскільки спори дуже живучі і абсолютної надійності заморожування не гарантує, цей метод варто поєднувати з обробкою додатковими засобами.
Дезінфікуємо взуття після грибка нігтів нашатирним спиртом
Ганчірку добре змочіть у засобі і протріть взуття зсередини. Після обробки пару просушіть на свіжому повітрі. Спирт досить швидко висихає, проте запах тримається довго, тому потрібно зазделегідь це враховувати.
Дезінфікуємо взуття при грибку нігтів на ногах хлоргексидином
Хлоргексидин чудово підходить для дезінфекції взуття від грибка, але тільки в 1% розчині. Використовувати його потрібно аналогічно спирту – ретельно протріть взуття зсередини. При роботі з хлоргекседином не варто нехтувати правилами безпеки, оскільки цей розчин може викликати подразнення слизової.
- Дізнайтесь, як відіпрати кросівки від бруду - 4 надійні способи для різних матеріалів.
- Також почитайте про те, як сушити кросівки після дощу. Ми відшукали у мережі топ-7 способів, які відмінно підійдуть, коли немає часу чекати.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.