Щоб у борошні, крупах та інших сухих продуктах не заводилися жучки та міль, слід зберігати їх у герметичних ємностях, наприклад, пластикових контейнерах або скляних банках із кришками. На тканинні мішечки, паперові та целофанові пакети розраховувати не слід: шкідники їх швидко прогризають. Якщо така неприємність трапилася з вашим запасом сухофруктів чи горіхів, можна спробувати їх врятувати.
Розпізнати присутність шкідника можна за наявністю сухих коконів, павутинок та маленьких білих черв'ячків в упаковці сухофруктів. Також сліди життєдіяльності молі можна помітити на полиці, де зберігаються продукти.
Метелики молі живуть 3-14 днів. Вони не харчуються, але відкладають яйця. Кожна самка може відкласти до 100 яєць, з яких виростають личинки - головні вороги сухих продуктів. Кладки яєць молі дуже маленькі, і ви навряд побачите їх неозброєним оком. Тому, помітивши на кухні міль, слід одразу ж обробити сухофрукти.
Спосіб у духовці. Сухофрукти переберіть та викиньте шматочки, сильно зіпсовані міллю (з павутинками, залишками коконів, личинками). Чисті сухофрукти викладіть на лист і поставте в духовку, розігріту до температури близько 70 градусів (на мінімальний вогонь). Прогрійте їх протягом 40 хвилин: за цей час жар уб'є яйця харчової молі.
Спосіб у морозилці. Заморозка також допоможе вбити яйця молі у сухофруктах. Заберіть їх у морозилку на 2-3 дні, після чого можете не боятися шкідників.
Якщо після обробки ви все одно гидуєте їсти сухофрукти, промийте їх в окропі, проточною водою і використовуйте для приготування узвару або компоту.
- Читайте, як за допомогою часнику позбутися шкідників вдома.
- Також ми розповідали, яких запахів боїться міль у одязі та як її вивести.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнайтеся про них швидше.