Часто виконуючи побутові справи, ми через свою неуважність чи брак часу допускаємося помилок. Наприклад, коли обираємо неправильний режим на пральній машинці, після чого речі псуються та стають малими. Однак не поспішайте викидати одяг, можливо, його ще вдасться врятувати. Раніше ми розповідали, що робити, якщо одяг вицвів або полиняв, а цього разу поділимося лайфхаками, які допоможуть розтягнути його після невдалого прання.
Спосіб 1: вода
Замочіть одяг у прохолодній воді на 10-15 хв – за цей час рідина встигне повністю ввібратися в матеріал. Далі дістаньте річ, не викручуйте, а відіжміть рушником. Після цього розкладіть на горизонтальній поверхні великий рушник, а зверху покладіть одяг. У процесі сушіння час від часу розтягуйте матеріал і замінюйте рушник на сухий. Сушити феном чи на батареї одяг не потрібно, інакше всі старання виявляться марними.
Спосіб 2: праска
Даний метод не підійде для в’язаних речей з натуральних або синтетичних ниток.
Намочіть річ холодною водою. Дайте рідині стекти і розкладіть одяг на прасувальній дошці. Потягніть матеріал в потрібні сторони. Встановіть низький або середній температурний режим на прасці. Докладаючи максимальні зусилля, пропрасуйте матеріал, паралельно розтягуючи тканину. Виверніть виріб і повторіть процедуру. Після обробки праскою покладіть річ на рушник або простирадло, ще раз потягніть тканину і притисніть краї якимось вантажем. Залиште одяг сушитися.
Спосіб 3: перекис водню
За допомогою цієї речовини можна повернути одягу, що сів, колишню форму. Для цього в 8-10 л холодної води розчиніть 50 мл перекису. Замочіть виріб на півгодини. Після чого акуратно витягніть річ і відіжміть за допомогою рушника. Одяг повісьте сушитися на вішалку. У процесі сушіння час від часу розтягуйте річ, надаючи їй правильної форми.
Спосіб 4: розтягування паром
Цей метод не підходить для речей з 100% вовни.
Замочіть одяг у воді і дочекайтеся, поки всі нитки наситяться рідиною. Після чого дайте зайвій воді стекти – викручувати не потрібно. Акуратними рухами можна легенько віджати. Далі розкладіть річ на горизонтальній поверхні. Виберіть на прасці режим пара. Прикрийте матеріал марлею або бавовняною тканиною. Акуратно пропрасовуйте поверхню, при цьому постійно розтягуючи тканину. Процедуру робіть до тих пір, поки річ не стане повністю сухою. Також праску можна замінити спеціальним парогенератором, тоді бажаного ефекту вдасться досягти ще швидше.
Спосіб 5: розтягування холодом
Замочіть одяг в мильній воді з відповідним до типу матеріалу засобом для прання. Потримайте річ у рідині мінімум 30 хв, потім сполосніть і відіжміть рушником. Вологий одяг скрутіть і покладіть в пакет, який перемістіть до морозильної камери на 24 години. Після закінчення вказаного часу дістаньте річ і просушіть звичайним способом на свіжому повітрі.
Спосіб 6: оцет
Оцет має кисле середовище, тому його слід використовувати тільки в розведеному вигляді.
Змішайте одну частину оцту з двома частинами води кімнатної температури. Потримайте річ в рідині протягом 30 хвилин, а потім розтягніть.
- Почитайте про 5 поширених помилок під час прання, які не варто повторювати. Перевірте, чи не допускаєте їх ви.
- Також подивіться, які речі не можна прати разом, щоб не зіпсувати всю білизну. Цих порад варто дотримуватись.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.