Купуючи нову річ, перше, що слід зробити – ознайомитися із правилами догляду за нею. Вони вказані на ярлику, який зазвичай розміщений на верхній частині одягу чи збоку. Якщо ж проігнорувати рекомендації на бірці, шанси того, що річ у майбутньому буде легко зіпсувати, значно зростуть. Ми вже розповіли про 5 поширених помилок під час прання, а цього разу поділимося, як розшифровуються знаки на ярликах.
Навіщо потрібні бірки на одязі?
Всі тканини різні, тому і догляд за ними різний. Щоб не зіпсувати річ та носити її якомога довше, виробники розміщують умовні позначення із спеціальними значками, які потрібно "розшифрувати".
Тому після покупки нової речі не поспішайте зрізати ярлик та викидати його. Адже запам’ятати усі рекомендації буде доволі складно. Якщо бірка на одязі не заважає при носці і не натирає шкіру, краще її залишити.
Знаки прання можна об’єднати у п’ять основних типів:
- позначки прання (таз з водою)
- сушка (квадрат)
- прасування (праска)
- хімчистка (кружечок)
- відбілювання (трикутник)
Якщо будь-який значок на одязі підкреслений однією лінією – це означає, що річ потрібно прати у делікатному режиму, якщо двома – особливо делікатному. Якщо знаки на ярлику перекреслені – маніпуляцію робити не слід.
Позначки на одязі для прання
Ємність з водою вказує, при якій температурі можна прати одяг, і чи можна взагалі. Зазвичай, температуру води вказують цифрами, іноді крапками. Одна крапка – прання допустиме при температурі 30 градусів, дві – 40, три – 60. Якщо зображення тазу перекреслено, це вказує на те, що річ прати не можна.
Ярлики для сушки
Режим сушки або віджимання можна дозволений у тому випадку, якщо на ярлику є значок квадрата. Квадрат з дугою – річ можна сушити на мотузці у підвішеному стані. Перекреслений квадрат вказує на те, що сушка заборонена.
Ярлики для відбілювача
Відбілювачі бувають різних типів: хлоровмісні, кисневмісні, оптичні. Оптичні вважаються найбільш безпечними для тканин, однак найменш ефективними. Хлоро- та кисневмісні продемонструють кращу ефективність, проте можуть пошкодити делікатну тканину. Не всі речі можна відбілювати, тому краще звіритися з рекомендаціями на бірці.
Ярлики для прасування
Для кожної тканини є оптимальний температурний режим, який на ярлику вказаний крапками. Одні речі можна прасувати з сильним нагріванням праски, у той час як інші дозволяється прасувати з використання мінімальної температури.
- Дізнайтесь, що робити, якщо одяг сів після прання. Ми розповіли про прості способи, які допоможуть його врятувати.
- Також подивіться, які речі не можна прати разом, щоб не зіпсувати всю білизну. Цих порад варто дотримуватись.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.